Sveikiname su Vasario 16-ąja
2023 vasario 15

Kuo ji ypatinga Tauragei?

Prieš 34 metus sugrąžintas Vasario 16-osios gatvės vardas. Sovietmečiu ji vadinta Liepos 21-osios. Naują gatvės lentelę atidengė tuo metu 90 metų sulaukęs Lietuvos kariuomenės savanoris Leopoldas Juškys. Šiuo metu daugiabučio adresas yra Bažnyčių g. 9.

Svarbią akimirką 1989 vasario 15 d. užfiksavo tauragiškis fotografas Fotografas Benjaminas Pocius. Nuotrauka iš muziejaus fondų.

B. Pociaus nuotrauka

Informuojame, kad Tauragės krašto muziejus „Santaka“ vasario 15 d. dirbs viena valanda trumpiau, o vasario 16 d. lankytojų nepriimsime. Lauksime jūsų kitomis dienomis!

O kol muziejaus durys užvertos, siūlome apžiūrėti Kęstučio apygardos partizanų archyvinių fotografijų parodą ,,Mes ir žuvę nugalėjom“. Ją rasite Bažnyčios skvere greta Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios.

Lauko fotografijų paroda Bažnyčios skvere Tauragėje
Prenumeruokite naujienlaiškį!
Kitos naujienos
Apdovanoti regioninės konkursinės dailės parodos AUKSO VAINIKO 2023 laureatai ir dalyviai
2023 spalio 20

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre surengta XIX liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Parodoje dalyvavo 25 liaudies meistrai, tautodailininkai iš Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajonų ir Pagėgių savivaldybės. Komisija įvertino pateiktus darbus, paskelbė […]

Kalbų diena
2020 kovo 2

Jeigu mintimis galėtume teleportuotis į tarpukario Tauragę, tikriausiai miesto gatvėse, krautuvėse ir kai kur namuose rytais girdėtume „labas rytas“, „доброе утро“, „בוקר טוב“, „guten morgen“. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ prie Lietuvių kalbos dienų iniciatyvos prisijungia antrus metus iš eilės. Šįmet bendradarbiaudami su Tauragėje veikiančiu „Kalbų centru“ kvietėme į paskaitą – dirbtuves „Išversta istorija“. Vokiečių kalbos […]

Sausio 13-oji muziejuje. Pirmąkart viešinami archyviniai vaizdai
2025 sausio 13

Minėdami Laisvės gynėjų dieną dalijamės 1993 m. Tauragės televizijos reportažo ištrauka apie antrųjų Sausio 13-osios tragedijos metinių minėjimą Vytauto ir Bažnyčių gatvių sankirtoje. Kalba pirmasis oficialus rajono meras Klemensas Paulius. Laidą filmavo ir įgarsino Antanas Naraškevičius, tuometinis Tauragę garsinęs režisierius, rašytojas, žurnalistas ir vertėjas.