Stilizuotų inkilų paroda
2020 kovo 2

Menas reikalauja aukų, sako Morfai (tikrasis vardas Timotiejus Norvila), paklaustas, ar nėra pavojinga užsiimti grafičių piešimu ekstramaliomis sąlygomis. Įvairiapusis menininkas iš Kauno į Tauragės krašto muziejų „Santaka“ sausio 7 d. atvežė dešimt medinių paukščiams skirtų inkilų. Tai ne bet kokie inkilai, o tarsi maži improvizuoti modernistinės architektūros nameliai, jaukūs ir mieli pasižiūrėti.

Lietuvos laikinoji sostinė turi gausų tarpukaryje statytų pastatų palikimą. Daugiau kaip 6000 modernizmo stiliumi sukurtų pastatų, išlikusių iki mūsų dienų. Už modernizmo architektūrą ir kultūrą 2015 metais Kaunui suteiktas Europos paveldo ženklas. Tai ir buvo paskata Morfai imtis inkilų idėjos, kurią finansiškai palaikė Kauno savivaldybė. Kaip sako pats menininkas, jis ėmė pastebėti senų namų eksterjerą: kitoniškus langus, porankius, kitas dekoratyvias detales. Iš to ir gimė idėja sujungti modernizmą su paukščių inkilais. Genelu tai, kas paprasta!

Modernizmo dvasia artima ir Tauragei, nes tarpukariu miestas pirmavo (neskaitant Kauno) statomais mūriniais pastatais. Apie 1920-1930 metų ir 1930-1940 metų architektūros paveldą Tauragėje per inkilų parodos pristatymą kalbėjo muziejaus istorijos-etnografijos skyriaus vedėjas Darius Kiniulis. Istorikas yra sukaupęs gausų nuotraukų archyvą, kuriame aiškiai matėsi, kaip pastatai per dešimtmetį keitė savo išvaizdą. Vienų stiliaus detalės nunyko, o kitur autentiškumas buvo išlaikytas.

Inkilai bus eksponuojami Tauragės pilies menėse iki sausio 27 d.

Nuotraukų autorius Juozas Petkevičius, tekstą parengė Renata Karvelis

Prenumeruokite naujienlaiškį!
Kitos naujienos
Parodos „Vasario 16-osios šventė 1919–1940 metais: susitelkimas ateičiai“ pristatymas
2021 liepos 12

Lietuvos nacionalinis muziejus ir Signatarų namai parengė ir šalies regionų bendruomenėms dovanoja kilnojamąją parodą apie Vasario 16-osios šventę ir jos minėjimo tradicijas 1919–1940 metais. Specialiai šiai parodai muziejininkai sukūrė ir nuotaikingą edukaciją pagal rašytojo Antano Vienuolio tarpukariu skelbtas vizijas ir pranašystes, kaip Vasario 16-oji atrodys po šimto metų, t. y. dabar. Liepos 23 d. 16 […]

Tradicinis renginys „Pakelk duonelę – ji šventa!“ šįkart virtualiai
2021 vasario 5

Prieš keletą metų, Duonos dienai gimę personažai – Agota ir Aldona šiemet liūdėjo, kad negalės su visais susitikti ir pasivaišinti gardžia duonele. Todėl jos pabandė prisitaikyti prie šių dienų ir išsitraukusios kamerą, kaip visada su žiupsneliu humoro, pasikalbėjo apie duonos papročius. Nuotaikingą video filmuką, galite pažiūrėti ČIA, kurį sukūrė muziejininkė.

Nuotraukų galerija iš ekskursijos po menų festivalio KVADRATU parodas su Vytautu Butkumi
2021 rugpjūčio 19

Šįsyk daugiau dėmesio skyrėme tauragiškio Vytauto Butkaus fotografijų serijai „Miestas Kaliningrado srityje“. Autorius kalbėjo apie intencijas, kodėl tyrinėjo buvusią Prūsiją, o ekskursijos dalyviai dalijosi interpretacijomis, ką dabar mato jo darytose nuotraukose. Paroda išeksponuota Jono Viktoro Kalvano parke priešais liuteronų evangelikų bažnyčią. Nuotraukų autorė Jovita Verpečinskienė