Itin prastos būklės, trupantis, perplyšęs į tris dalis 1930 m. vienetinis ranka braižytas Tauragės planas išliks dar ilgai. Už gerai atliktą darbą dėkingi Šilutės Hugo Šojaus muziejaus restauratorei Natalijai Kučinskajai.
Tai reikšmingas eksponatas, kuriame matomi senieji gatvių pavadinimai, jų išsidėstymas, miesto užstatymas, svarbesni objektai, būsimasis pramonės rajonas, senųjų kapinių išplanavimas ir kita. Vaizduojamos ir gatvės, kurių jau nebėra. Daug informacijos suteikia aplink miestą buvę sklypai, ganyklos. Svarbi ir atokiau nuo centro pietvakariuose esanti Tauragės dvaro teritorija, kuri tuo metu dar buvo išlaikiusi daug dvaro laikus menančių struktūros ypatybių.
Planas į muziejų atkeliavo iš buvusios Kultūros paveldo tarnybos prie Kultūros centro, kuriame daug metų dirbo garsus paveldosaugininkas Edmundas Mažrimas.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.
Gruodžio 9 d. į Tremties ir rezistencijos muziejuje vykusią adventinę popietę „Žodžio galia“ susirinkę tauragiškiai vylėsi susitikti su poete, buvusia tremtine Dalia Teišerskyte. Deja, dėl gamtos sąlygų, viešnia į Tauragę neatvyko, tačiau žiūrovai popiete tikrai liko patenkinti. Jaukią aplinką popietės metu sukūrė Rasos Levickaitės-Šerpytienės nuostabiai atliekamos dainos. Tauragės krašto dainas, kurias surinko ir užrašė a. […]
Rugpjūčio 18 d. 17 val. kviečiame į ekskursiją po menų festivalio KVADRATU lauko parodas kartu su vienos jų autoriumi. Kalbėsime apie menininko Vytauto Butkaus fotografijų seriją „Miestas Kaliningrado srityje“, kuri eksponuojama greta Tauragės Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčios J. Viktoro Kalvano parke. Tematiškai Vytauto Butkaus nuotraukos nukelia į XXI a. pradžią, kur Soviecko vaizduose pinasi […]