Itin karštą liepos 17 dieną vėsiose Pilies menėse vyko filmo „Vilko vaikai – nutylėtos tragedijos įamžinimas“ herojų susitikimas. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ surengė dėl pandemijos gerokai atidėtą filmo premjerą jame nusifilmavusiems „vilko vaikams“. Kai kurie jų juostą, į kurią sudėtos nesuvokiamai skaudžios jų gyvenimo istorijos, matė pirmą kartą.
Kad filmas būtų sukurtas, daug prisidėjo muziejininkė Aušra Norvilienė, kuri ir tarė įvadinį žodį. Filmo trunkančio 1 val. 17 min. metu žiūrovai emocingai prisiminė filmavimo įspūdžius, graudinosi, prisimindami neįtikėtinai sunkius pokario laikus.
Po filmo peržiūros, kartu su A. Norviliene savo įspūdžiais dar pasidalijo prie filmo taip pat prisidėjęs Istorijos-etnografijos skyriaus vedėjas Darius Kiniulis bei direktorė Eglė Červinskaitė. Žiūrovai negailėjo gerų žodžių iniciatyvos autoriams ir filmo operatoriui Almantui Vilbikui bei jo komandai. Svečiai buvo pakviesti pokalbiui prie kavos puodelio. Jo metu paaiškėjo, kad dėl tam tikrų aplinkybių filme nenusifilmavo „vilko vaikas“ Augustas Rudminas, gyvenantis Šakviečio k. Pašnekovas atskleidė įdomią gyvenimo istoriją ir norą, kad ji būtų įamžinta. Su muziejininkais sutarta, kad taip ir bus padaryta netolimoje ateityje.
Renginyje jau nebuvo anapilin iškeliavusios, bet filme guviai atrodžiusios Irenos Petraitienės (Renate Kakschies), dėl sveikatos problemų neatvyko ir daugiau filme nusifilmavusių žmonių.
Dėkojame ilgamečiam vilko vaikų rėmėjui Günter Toepfer už idėją ir paskatinimą nufilmuoti „Edelweiss-Wolfskinder“ draugijos Tauragės skyriaus narius. Ne visi jie sutiko filmuotis, pasakoti skaudžius išgyvenimus, ne visiems leido sveikata, tačiau sutikusiems muziejus yra ir liks labai dėkingas.
Galutinis rezultatas būtų daug kuklesnis, jeigu ne draugijos pirmininkė Stefanija Mačiulskienė, gyvenanti Plungėje, itin padėjusi komunikuojant, surandant reikiamus pašnekovus.
Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. Filmą „Vilko vaikai – nutylėtos tragedijos įamžinimas“ Youtube platformoje jau žiūrėjo 126 tūkst. žmonių.
Pažiūrėti filmą galite čia: https://www.youtube.com/watch?v=lmbLJshH-SA
Rugpjūčio 18 d. 17 val. kviečiame į ekskursiją po menų festivalio KVADRATU lauko parodas kartu su vienos jų autoriumi. Kalbėsime apie menininko Vytauto Butkaus fotografijų seriją „Miestas Kaliningrado srityje“, kuri eksponuojama greta Tauragės Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčios J. Viktoro Kalvano parke. Tematiškai Vytauto Butkaus nuotraukos nukelia į XXI a. pradžią, kur Soviecko vaizduose pinasi […]
Kultūros muitinė prigijo Tauragėje, kasmet įnešdama įvairovės į miestiečių kasdienybę ir simboliškai įprasmindama paties pastato pirminę funkciją. Juk Tauragės pilis, visų pirma, buvo statyta kaip muitinė. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į 2022 metų „Kultūros muitinės“ renginių ciklą Tauragės pilyje. Kulinarinis paveldas, istorija, kinas, teatras ir muzika, o rugsėjį skiriame teatrui. Rugsėjo 21 d. 17 […]
Kaip ir sakėme anksčiau, toliau dalinamės bendryste su Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centru. Šeštadienį uniformuoti muziejaus vyrai dalyvavo Viešvilės miestelio šventėje, kur, persirengę senovinėmis muitininkų uniformomis virto pasieniečių personažais. Muitinės tema itin aktuali Tauragei, be to, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ įsikūręs XIX a. muitinės pastate. Viešvilėje muziejininkai-pasieniečiai trumpai pristatė Muitinės muziejaus atvirukų parodą „Išnykusios […]