Pažintis su Tauragės krašto vėliavų istorija tęsiasi.
2023 balandžio 5

Šią savaitę Versmės gimnazijos dešimtokai, sugūžėję į istorijos ekspoziciją, turėjo išskirtinę galimybę išvysti „Mūsų vėliavos 1918–1940“ parodą, atvežtą iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus fondų. Šis unikalus tarpukariu veikusių šalyje visuomeninių organizacijų vėliavų rinkinys yra sunkiai prieinamas plačiajai visuomenei, todėl žinomas tik siauram specialistų ratui. Muziejaus edukatorė pristatė po 83 metų pertraukos į Tauragę sugrįžusias Jaunosios Lietuvos, Pavasario sąjungos, tautininkų, skautų, ūkininkų „Vienybės“ sąjungos, Lietuvos katalikų vyrų ir lietuvių evangelikų liuteronų „Pagalbos“ sąjungos vėliavas iš Tauragės, Skaudvilės, Batakių, Gaurės. Moksleiviai išgirdo pasakojimą apie sudėtingą ir pavojingą šių vėliavų surinkimą bei jų saugojimo peripetijas sovietinės okupacijos metu.

Galėjome kartu su mokiniais prisiminti vėliavos kilmės istoriją, jos tapimą ceremonijų, papročių bei tradicijų dalimi, ypatingą dėmesį skiriant vėliavų skiriamiesiems ženklams, simboliams, spalvinei, grafinei informacijai. Padiskutavome apie to meto organizacijų istoriją, naudojamus atributus, jų veiklos reikšmę bei svarbą visuomenei, socialinei politikai, švietimui, kultūriniam gyvenimui. Tai gerokai papildė mokinių žinių bagažą apie tarpukario Lietuvą, ką iliustruoja mokinių palikti atsiliepimai po užsiėmimo: „Įdomiai pravesta pamoka, nenusibodo, informatyvu ir reikšminga, daug sužinojau, labai patiko“.

  • Jeigu norite ir jūs įdomiai bei kūrybiškai organizuoti pamokas ne tik klasėje, bet ir netradicinėse erdvėse – registruokitės integruotoms pamokoms tel. Nr. +370 679 72 357 arba jovita.zubaite@tauragesmuziejus.lt

Parodą „Mūsų vėliavos 1918–1940“ muziejaus Istorijos ekspozicijoje galite lankyti iki liepos 10 d.

Prenumeruokite naujienlaiškį!
Kitos naujienos