Kviečiame į pažintį su menu ir istorija muziejuje.
Šiuo metu pas mus veikia keturios parodos:
Algio Kasparavičiaus paroda „Atsitiktiniai prisiminimai“. Personalinėje parodoje „Atsitiktiniai prisiminimai“ A. Kasparavičius pristato naujausius ir anksčiau sukurtus darbus, kuriuos sieja atminties tematika. Mąstydamas apie žmogaus gyvenimą, autorius pastebi jo trapumą ir senkantį laiką. Dėl to parodoje atsiskleidžia nekasdienė laiko patirtis, įgyjama svarbių gyvenimo momentų ir stiprių išgyvenimų metu. Nežinia kaip, iš kur atsiradę, ar dar panaudojami pagal savo paskirtį ar įgavę kitas reikšmes ir tapę naujos istorijos elementais, parodoje eksponuojami objektai kuria siurrealistinę sapno atmosferą. Tarp nesustabdomo laiko pėdsakų atsiranda kasdienybės gyvenimo daiktų fragmentai, menantys tam tikrus įvykius ar perėjimus iš vieno etapo į kitą. Akistata su šiais objektais skatina priimti gyvenimą tokį, koks jis yra bei skirti akimirką praeities refleksijai ar šio momento laikinumo išgyvenimui.
Paroda veiks iki balandžio 25 d.
Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos grupinė paroda „Laisvai“. Kadangi parodoje nėra jokios konkrečios temos, todėl visą rinkinys vainikuojamas pavadinimu „Laisvai“. Šis pavadinimas gali būti suvokiamas ir kaip komanda, skatinanti kiekvieną autorių būti laisvu, rinktis savo pasakojimo manierą, technologiją, siužetinę liniją arba net jos atsisakyti. Paroda „Laisvai“ visus dalyvius išlaisvina, leidžia demonstruoti jiems tai ką, yra sukūrę geriausio, pasidalinti labiausiai netikėtų situacijų vaizdais ir net pakankamai asmeniško gyvenimo akimirkomis. Todėl žiūrovas taip pat gali elgtis laisvai, kaip ir menininkai, mėgautis kiekvienu kūriniu, tarsi jo erdvėje ir laike būtų galima atsidurti fiziškai!
Paroda veiks iki balandžio 18 d.
„Mūsų vėliavos 1918-1940“. Lietuvos nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje saugomas 1918-1940 m. šalyje veikusių visuomeninių organizacijų vėliavų rinkinys. Tikras stebuklas, kad prasidėjus sovietinei okupacijai, atsirado muziejuje drąsių darbuotojų ir jas išsaugojusių. Parodoje pristatomos vėliavos, susijusios su Tauragės kraštu. Daugiausia tai Jaunosios Lietuvos, šaulių ir kitų organizacijų vėliavos.
Dėl integruotos pamokos susisiekite el. paštu jovita.zubaite@tauragesmuziejus.lt arba tel. Nr. +37067972357
Paroda veiks iki liepos 10 d.
„Vilko vaikai Saksonijoje“. Ši paroda aktuali mokomoji medžiaga tiek istorijos, tiek vokiečių kalbos pamokai. Vilko vaikų istorija artima ir skausminga Tauragies miestui.
Tai vokiečių sukurta stendinė paroda, kurią pirmą kartą į Lietuvą atvežė Berlyno Humboldto universiteto istorijos profesorė ir Vokietijos istorijos instituto Varšuvoje direktoriaus pavaduotoja Ruth Leiserowitz.
Paroda veiks Tremties ir rezistencijos muziejuje iki kovo 31 d.
Įdomiai ir kūrybiškai organizuoti pamokas galima ne tik klasėje, bet ir vedant užsiėmimus netradicinėse erdvėse – pasinaudokite šia proga.
Daugiau informacijos jums suteiksime el. paštu info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756
Kovo 14 d. 12:00–balandžio 26 d. 23:00 Tauragės krašto muziejus SANTAKA kartu su menų festivaliu KVADRATU pradeda fotografijos parodų atranką lauko meno parodoms kurti. Menų festivalis KVADRATU yra penkerius metus iš eilės Tauragėje vykstantis festivalis apjungiantis fotografiją, vaizdo instaliacijas, skulptūrą, performansą. Dėl istorinio konteksto ir pasienio krašto ypatybių Tauragės identitetas nėra aiškiai apibrėžtas ir nuolat […]
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ yra inovatyvi atminties institucija. Saugome krašto istorijos ir kultūros artefaktus, pristatome gamtinę įvairovę, organizuojame fotografijos, tautodailės, šiuolaikinio meno parodas bei renginius, daug dėmesio skiriam kultūrinei edukacijai ir komunikacijai. Kartu su mumis Tu: susidraugausi su muziejininkais, tyrinėsi Tauragės praeitį, kursi muziejaus ateitį, susipažinsi su lankytojais, įkvėpsi juos per edukacines veiklas ir renginius […]
2022 m. gegužės 13 d. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ vyko tautodailininko Zenono Radvilo 80-mečio autorinės kūrinių parodos ir dokumentinio filmo apie autorių, kurio sukūrimą finansavo Tauragės rajono savivaldybė, pristatymas. Z. Radvilas – įvairiaplanis tautodailininkas, kuriantis medžio, metalo, gintaro dirbinius, puikiai įsisavinęs filigrano techniką. Kūriniai pasklidę po Lietuvą, jų turi įsigiję Palangos Gintaro ir kiti muziejai, […]