Rugsėjį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ virto tikra kultūros muitine. Pilies menėse svečiavosi žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius, o tiesiai Pilies kiemelyje verdamos chašlamos kvapai viliojo tauragiškius iš už kilometro.
Prieš gerą dešimtmetį Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius senu mersedesu leidosi į pirmą kelionę. Vytaras tradiciškai visose ekspedicijose buvo atsakingas už maisto atsargas ir gaminimą. Kelionės į Afriką metu Martynas spontaniškai ėmė filmuoti gaminantį Vytarą.
Taip vyro kulinariniai atradimai ir išradimai virto atskira TV kelionės laidų rubrika „Pasaulio puodai“. Kiek vėliau laida „Pasaulio puodai“ transliuota Lietuvos radijuje ir televizijoje. Žiūrovai spėjo pamėgti Vytaro virtuvės receptus ir požiūrį į kulinariją.
Tauragėje, „Kultūros muitinės“ lankytojai šių metų rugsėjo 14 d. sriubiniais šaukštais kabino gastronomijos žinias iš viso pasaulio, mat keliautojas ir žurnalistas Vytaras papasakojo visus įspūdingiausius kelionių maisto nuotykius. Kas valgoma, kas nevalgoma, ką ragavo, o ko jokiu būdu nebekartotų, koks raugintų bananų arba šviežio kobros kraujo skonis. Vakaro pabaigoje TV istorijos įgavo tikrą chašlama skonį – muziejaus lankytojams buvo patiekta tiršta armėniška mėsos sriuba.
Projekto „Kultūros muitinė“ organizatorius Tauragės krašto muziejus „Santaka“
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė
Kelias ir piešinys yra neatsiejama klajonės dalis. Eskizai, gimę sulėtinus gyvenimo tempą, lėkimo pauzėse, iš kuklios užrašų knygutės perauga į drobėje apsigyvenusius, su augalijos motyvais susipynusius personažus. Tai kalnas, piemuo, šaknys, galvos ir nuo jų atitolę kūnai, sunkūs dantų pastos lašai bei kiti kasdienybės kelionėje sutinkami menininko sunaivinti plastiški objektai, švelnūs tūriai. Kelias čia tampa […]
Parodoje „Lietuvininkai“ kovo 6 d. penktadienį 16 val. Tauragės pilies menėse kviečiame susipažinti su keturiomis Mažosios Lietuvos asmenybėmis, veikla ir kūryba formavusiomis regiono tapatumą: 1. Mažosios Lietuvos patriarchu Martynu Jankumi (1858 – 1946), kuris dar tarpukario metais, kaip spaustuvininkas ir publicistas, tapo krašto legenda. Jo indėlis, leidžiant laikraštį „Aušra“, nepraranda aktualumo iki šiol. 2. Klaipėdos […]