Atraskite keturias unikalias meno patirtis vienoje erdvėje!
Kviečiame Jus kartu su mokiniais registruotis į ekskursijas po keturias išskirtines parodas, kuriose atsiskleidžia skirtingos kūrybos formos, temos ir patirtys. Čia susitinka skulptūra, tekstilė, fotografija ir garsas. Tai – kelionė per bičiulystę, gimimą, nykstančius pasaulius ir oro virpesius.
Sigita Flaksienė – paroda „Čiurlionio įkvėpta BIČIULYSTĖ“ (paroda eksponuojama iki 07 31)
Tai ne tik meno paroda – tai kvietimas sustoti, įsiklausyti ir pažvelgti į pasaulį per bendrystės prizmę prizmę – kur svarbu ne aš, o mes. Parodos centre – skulptūra „Bičiulystė“, gimusi iš Čiurlionio paveikslo tuo pačiu pavadinimu, kalba apie tylų buvimą šalia ir šviesius ryšius tarp žmonių, ir tai, kaip menas gali suartinti.
Eglė Ganda Bogdanienė – paroda „Gimimas: pradžios ir pabaigos sankirta“ (paroda eksponuojama iki 08 10)
Tekstilės paroda, kviečianti patirti gimimą kaip daugialypį reiškinį – fizinį, dvasinį, kūrybinį. Tai ne tik meno patyrimas, kuriame susilieja pradžia ir pabaiga, kūnas ir laikas, tradicija ir eksperimentas, bet ir kvietimas susimąstyti, iš naujo išgyventi gimimo reiškinį. Ekskursijos metu kartu leisimės į kelionę per kūrinius nuo mitologinės Žemynos iki žakardinio Apokalipsės vaizdinio – tai kelionė per idėjų, tikėjimų ir pasaulių pradžią. Tai puiki proga ne tik pamatyti, bet ir patirti meną, kuris kalba apie mus visus – apie tai, kaip gimstame, keičiamės ir paliekame pėdsaką.
Justina Tulaitė – paroda „Šmėkščiojimai“ (paroda eksponuojama iki 10 31)
Parodoje eksponuojami darbai, sukurti menininkės viešnagių metu viename Rytų Lietuvos kaimelyje. Ciklas, pradėtas dar 2019 m., atskleidžia subtilų ryšį tarp vietos dvasios ir asmeninio išgyvenimo. Didžioji dalis kūrinių – autoportretai, atlikti savadarbiais pinhole fotoaparatais, tarp kurių – ir iš maldaknygių dėžutės sukonstruotas aparatas. Ekskursijos metu sužinosite apie sidabro želatinos atspaudų kūrimo procesą, išgirsite apie camera obscura fenomeną ir galėsite jį gyvai patirti Fotografijos galerijos antrame aukšte specialiai įrengtame kambarėlyje – per mažą skylutę projektuojamą apverstą pasaulio vaizdą, iš arčiau pažinsite menininkės kūrybinį metodą, kuriame susilieja fotografija, atmintis ir vietos dvasia. Tai ne tik paroda – tai šmėkščiojimas tarp buvusių gyventojų šešėlių, užsklęstų trobų tylos ir menininkės žvilgsnio, ieškančio ryšio su tuo, kas nyksta, bet dar gyva.
Elena Laurinavičiūtė – paroda „Oro skalpeliai“ (paroda eksponuojama iki 06 06)
Parodoje pristatoma interaktyvi garsinė instaliacija, kurioje molio materialumas susitinka su garso neapčiuopiamumu. Molio skulptūros čia tampa instrumentais – švilpiančiais, ūžiančiais, vibruojančiais – kuriuos valdo lankytojas. Keisdami garso intensyvumą ir dažnį, žiūrovai kuria unikalius oro virpesių peizažus, aktyviai įsitraukdami į gyvą garsovaizdį. Tai ne tik paroda – tai patyriminis garso performansas, kuriame susilieja garsas, keramika ir žiūrovo patirtis. Ateikite išgirsti, kaip skamba molis.
🗓 Ekskursijų datos: 05 27 – 06 20
📍 Vieta: Tauragės krašto muziejus „Santaka“
🎟 Registracija: +370 679 72357, el. p.: jovita.zubaite@tauragesmuziejus.lt
Užregistruokite 7-12 klasių mokinius į ekskursijas po parodas ir prisijunkite prie kelionės per meną, kuris jungia.
Laukiame Jūsų!