Tauragės skulptūrų ansamblio pasakų motyvais estradoje kūrimas 1979
Mintis dar sykį susitikti ir toliau puošti miestą savo darbais gimė jau
pirmojoje Tauragės liaudies meistrų stovykloje (1976). 1979 metais užbaigus
vasaros estrados statybos darbus, naujoje estradoje sumanyta surengti
Žemaitijos zonos dainų šventę. Ta proga rajono vadovai vėl pakvietė miesto
liaudies meistrus originaliais darbais papuošti šalia estrados esantį seną parką, slėnį. Į kvietimą atsiliepė 17 meistrų: Pranas Šaulys, Liudas Jančiauskas, Jonas ir Romancas Meižiai, Antanas Jurgilas, Pranas Kundrotas, Andrius Martinaitis, Romas Paulinas, Antanas Kazlauskas, Danielius Dužinskas, Stasys Dapkus, Remigijus Naviskas, Bronius Balsys, Valius Naureckas, Jonas Jocys, Aloyzas Mažrimas. Antrajai liaudies meistrų stovyklai vėlgi vadovavo rajono vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojas Algirdas Daunoravičius. Meistrai dirbo prie liaudies meno mylėtojų klubo „Versmė“. Darbus pradėjo 1979 metų gegužės 14 dieną ir užbaigė birželio 9 dieną – zoninei dainų šventei.
Kuriamos parkinės skulptūros ansamblio tema – lietuvių liaudies pasakos
motyvai. Šis skulptūros ansamblis buvo įkomponuotas į senąjį evangelikų
liuteronų klebonijos parką. Skulptūrų ansamblis pagyvino ne tik parką, bet ir
buvo liaudies meno mylėtojų klubo „Versmė“ vizitinė kortelė. Klubas „Versmė“ susibūrė 1977 m. pabaigoje ir jau 1978 m. sausį pakvietė į pirmąją
suorganizuotą parodą. Pirmoji paroda, kaip ir vėliau dešimtys suorganizuotų
parodų, vyko klubo patalpose, kurias, kaip padėkos ženklą liaudies meistrams už sukurtą skulptūrų ansamblį „Darbas. Pergalė. Taika“, suteikė rajono vadovybė. „Versmės“ klubo pastatas buvo pastatytas vietoje sudegusios klebonijos, greta vasaros estrados Tad čia atsirado dar vienas kultūrinis židinys su parodų sale.
Išblėsus klubiniam entuziazmui, „Versmės“ klubo patalpos virto kooperatyvo
kavine, o 1991 m. Tauragės evangelikų liuteronų parapijai sugrąžinus pastatus ir žemę, skulptūrų ansamblis pasakų motyvais, po ilgų svarstymų ir diskusijų, buvo perkeltos arčiau vasaros estrados, į gretimą naujai užsodinamą parką. Tokiu būdu antrasis skulptūrų ansamblis „švelniai prisiglaudė“ ir papildė skulptūrų ansamblį „Darbas. Pergalė. Taika“.