Sausio 13-osios išvakarėse Tremties ir rezistencijos muziejuje rašytojas Ernestas Kuckailis pristatė savo devintąją knygą – ,,Partizanai: kovoti, išgyventi, nugalėti. Partizaninis karas profesionalaus kario akimis“.
Ernestas – labai spalvinga gerąja šio žodžio prasme asmenybė, turintis labai daug žinių ir gebėjimų, stebinantis savo universalumu. Pernai Tauragės rajone, Žygaičiuose mes jį matėme kaip desantininką, rekonstravusį Juozo Lukšos – Daumanto šuolį parašiutu. Dabar turėjome galimybę jį pamatyti kaip rašytoją.
Aštuonios Ernesto ankščiau parašytos knygos:
Apžvalgininkas Audrius Bačiulis, taip pristato šios knygos autorių:
Ernestas Kuckailis – vienas iš pirmųjų atkurtos Lietuvos kariuomenės savanorių, tarnauti šaliai atėjusių tuomet, kai niekas nebuvo tikras, kuo viskas pasibaigs, o tikimybė padėti galvą už Lietuvą buvo suvokiama kaip neišvengiamybė. Dieną studijos Dailės akademijoje, vakare tarnyba budint savanorių pajėgose – toks buvo Ernesto kelias. Jis – vienas iš Jėgerių bataliono kūrėjų, pirmojo specialiųjų pajėgų eskadrono „Erelis 02“ Afganistane ryšininkas – kulkosvaidininkas, Irako Karo akademijos instruktorius, Žvalgų mokyklos kovinio rengimo instruktorius, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro snaiperių ir taikliųjų šaulių rengimo ekspertas: karys par excellence (tikrąja žodžio prasme), vienas iš dešimties, kariuomenės parinktų pavyzdžių jaunuoliams, norintiems tapti profesionaliais kariais. Ne staigmena, kad Ernestas tapo pirmuoju kariu, aprašiusiu savo kovinę patirtį pirmojoje knygoje apie pirmąją atkurtos Lietuvos kariuomenės kovinę misiją.
Ernesto kartos žmones labai smarkiai įtakojo 1991-ųjų sausis. Tai kartai pasisekė, nes mes laimėjome prieš blogio imperiją. Tas leido šiai kartai tapti mūsų valstybės kūrėjais ir gynėjais. Devintoji Ernesto knyga apie žmones, kuriems pasisekė mažiau negu mums, apie žmones, kurie be baimės priėmė sunkią dalią – kautis vienų vieniems su pavergėjais nešviečiant laimėjimo šviesai.
Susitikime E. Kuckailis papasakojo apie savo daug metų vykdytą Lietuvos partizanų karo su sovietais tyrinėjimą. Jo nuomone, tai kas vyko Lietuvoje po antrojo pasaulinio karo yra unikalu viso pasaulio istorijoje. Partizanai buvo sukūrę pogrindžio Lietuvos valstybę ir ji beveik dešimtmetį kovėsi su sovietiniais okupantais. Ernestas pateikė pavyzdžių ir iš ankstesnių istorinių laikotarpių. Ne mažiau skaitytojus žavėjo E. Kuckailio asmeninės patirties pasakojimai. Apie šuolius parašiutais, kurių atliko aštuoniasdešimt trejus. Rekonstrukcinis Juozo Lukšos – Daumanto šuolis tikrai buvo ne iš lengvųjų. Taip pat papasakojo apie misijų Irake ir Afganistane patirtis.
Susitikimo dalyviai įsigijo ne tik pristatomą, bet ir anksčiau išleistas knygas. Pasibaigus renginiui nusidriekė eilutė laukiančių autoriaus įrašų į įsigytas knygas.
Renginio metu autorines dainas atliko bardas iš Kauno Romas Naidzinavičius.
Po renginio Ernestas Kuckailis, Romas Naidzinavičius ir šių eilučių autorius nuvyko apžiūrėti Kęstučio apygardos partizanų archyvinių fotografijų parodos ,,Mes ir žuvę nugalėjom“.
Tekstą parengė Tremties ir rezistencijos muziejaus vedėjas Raimondas Matemaitis.
1 pav. Knygos autorius E. Kuckailis (Juozo Petkevičiaus nuotrauka)