Gegužės 10 d. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre atidaryta tautodailininkės Genovaitės Digaitienės-Kairevičiūtės jubiliejinė tapybos darbų paroda.
Genovaitė Digaitienė-Kairevičiūtė yra viena ryškiausių Tauragės krašto tautodailininkių. Ji – tapytoja, žaislų kūrėja, siuvinėtoja, labai kūrybiška asmenybė. G. Digaitienė gimė 1939 m. sausio 1 d. Jurbarke. Vilniuje mokėsi dailininkės apipavidalintojos specialybės. Grįžusi į Tauragę, dvejus metus dirbo Tauragės kultūros namuose. Ilgą laiką, iki pensijos, dirbo Tauragės autotransporto įmonėje dailininke apipavidalintoja. Pirmąją parodą surengė 1958 m. Ji sulaukė aukščiausio įvertinimo – buvo pripažinta pirmoji vieta. 1965 m. buvo priimta į Liaudies meno draugiją. Atsivėrė didesnės galimybės bendrauti su kolegomis, mokytis, ji buvo kviečiama į parodas, dalyvavo liaudies meno meistrų kūrybinėse stovyklose, mokymuose. Per liaudies menininkės karjerą net 26 kartus dalyvavo įvairiuose kūrybiniuose seminaruose, kursuose, praktikumuose, stovyklose, kuriuos organizavo Liaudies meno rūmai, Liaudies meno draugija. 1968 m. buvo apdovanota Kultūros ministerijos Meno žymūno ženklu, 1990-aisiais – Lietuvos tautodailininkų sąjungos garbės raštu. Nuo 2005 m. kasmet dalyvauja regioninėje konkursinėje liaudies dailės parodoje „Aukso vainikas“. 2023 m. šiame konkurse pelnė specialųjį diplomą.
Tautodailininkė savo darbus skaičiuoja šimtais. Darbų yra dovanojusi vienam miesto lopšeliui darželiui, vidurinėms mokykloms, Tauragės krašto muziejui „Santaka“. Labiausiai prie širdies Genovaitei – gamta, architektūra, tai dažniausi jos kūrinių motyvai. Mėgstamiausia technika – tapyba aliejiniais dažais. Tapo ant drobės, kartono. Unikalūs jos paveikslai, tapyti ant stiklo.
Per šešiasdešimt šešerius kūrybinio darbo metus autorė nutapė šimtus paveikslų, dalyvavo bendrose ir rengė autorines parodas ne tik Tauragėje, bet ir kituose miestuose Lietuvoje ir užsienyje. Be tapybos darbų G.Digaitienė yra sukūrusi daug Užgavėnių kaukių, pasiuvusi žaislų, prikėlusi naujam gyvenimui seną tarą, apliedama ją spalvotu vašku ar kitaip dekoravusi, panaudojusi kūryboje net plunksnas.
Pastaraisiais metais menininkė nutapė daug naujų darbų. Naujausia kūryba – šioje jubiliejinėje parodoje, kurioje eksponuojami 28 paveikslai, tarp jų 11 tapyti ant stiklo. Tai tik maža dalelė to, ką ji yra sukūrusi.
Parodos atidaryme dalyvavo ir autorę sveikino Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Tadas Rapolavičius, Lietuvos Respublikos Seimo nario Romualdo Vaitkaus padėjėja Diana Skarbalė, muziejaus direktorė Eglė Červinskaitė. Tauragės dailiųjų amatų gildijos pirmininkė Jurgita Brazauskienė apjuosė autorę jubiliejine juosta. G.Digaitienę taip pat sveikino tauragiškiai tautodailininkai, buvę bendradarbiai, kaimynai, giminės. Muzikinį kūrinį autorei skyrė Tauragės muzikos mokyklos mokytoja Gitana Venckaitienė.
Visi džiaugėsi paroda, linkėjo autorei geros sveikatos, kūrybinių idėjų ir sumanymų. O jų G.Digaitienė turi daug.
Parodos kuratorė Viliutė Ružinskaitė
Paroda veiks iki birželio 20 d.
Renginį finansavo Tauragės rajono savivaldybė.
Informaciją parengė muziejininkė-etnografė Viliutė Ružinskaitė
Fotografijų autorius Juozas Petkevičius
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ jau trečius metus gyvuojantis renginių ciklas „Kultūros muitinė“ vėl kviečia Tauragės pilyje atrasti naujas kultūros ir meno paslaptis, mat čia nuo seno vyko kultūros mainai. Pirmasis renginys – pažintis su nebyliuoju 1915 m. kinu “Filibusė”, akompanuojant profesionaliam pianistui Pavel Pavlosyuk. Renginio metu Aleksas Gilaitis ir Juozas Petkevičius surengė improvizuotą diskusiją apie […]
Tauragės krašto muziejuje “Santaka” pristatyta paroda „Vasario 16-osios šventė 1919–1940 metais: susitelkimas ateičiai“, kurią parengė Lietuvos nacionalinis muziejus ir Signatarų namai. Parodos pristatyme dalyvavo Sandra Germanavičiūtė – LNM Signatarų namų vyresnioji muziejininkė, tauragiškė, daug metų gyvenanti Vilniuje. Parodoje pasakojama, kaip Vasario 16-oji būdavo švenčiama tarpukario Lietuvos Respublikoje. Vasario 16-oji buvo pirmoji ir vienintelė per visą […]
Tremties ir rezistencijos muziejuje anksčiau, lankytojo teisėm, dažnai lankydavausi su mokinių grupėm, įtvirtinant tremties, laisvės kovų laikotarpio temas. Likimo ironija…šiandien šiame muziejuje aš jau ne lankytoja, aš kaip ir jo „šeimininkė“, nes jau geras pusmetis, kaip čia dirbu. Bendras ekspozicijų vaizdas buvo žinomas iš anksčiau. Bet, tik dabar, prisilietusi prie kiekvieno eksponato supratau, kiek daug […]