Mūsų parteriai Smalininkuose liepos 30 dieną organizavo renginį, dedikuotą dailininkei Lidijai Meškaitytei – „Lidija Meškaitytė. Atmintis. Kūryba. Palikimas“. Dailininkė visą laiką gyveno gimtinėje, nesiblaškė, kūrė ir miniatiūrose piešė savo pasaulį. Šiemet, minint Lidijos Meškaitytės 95-metų gimimo sukaktį, aiškiai matyti, kad dailininkė anuomet teptuku kantriai kūrė ištisą pasaulį ne tik sau, ji nupiešė pasaulį ir Smalininkų miestelio žmonėms – dabar bereikia tik apsižvalgyti. 2022 metais jos kūrybiniam paveldui skirta itin daug dėmesio.
Aplink menininkus paprastai kuriasi bendruomenės, jie ieško vienas kito, kad galėtų papildyti savo dvasios resursus, įsikvėpti naujų idėjų. Palaikant Lidijos Meškaitytės kūrybinį tonusą Mažojoje Lietuvoje organizuojami plenerai: Lidijos Meškaitytės vardo mokytojų pleneras ir respublikinis miniatiūrių pleneras. Renginio metu pristatyti dviejų plenerų menininkų darbai, parodyta teatro miniatiūra, vyko koncertas, bet svarbiausia, kad nuo šiol Smalininkų skverui oficialiai suteiktas Lidijos Meškaitytės vardas.
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros-edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė prisidėjo prie šventės, būdama jo vedėja. Kaip ir Lidijos laikais, taip ir dabar – tarp Smalininkų ir Tauragės tiesiami kultūriniai tiltai. Greitai iš Tauragės į Viešvilę vyks „pasieniečiai“. Sekite naujienas Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras feisbuko profilyje.
Artėjant Vėlinių metui Tauragės krašto muziejus „Santaka“ renginia pranešimą apie toradžų papročius ir laidojimo ritualus.
Su tokiu šūkiu penktus metus skaičiuosiantis Tauragės slemas pasitiko „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ metus. Šią idėją pernai per slemo varžybas Tauragės pilies menėse mestelėjo poetas Povilas Venta Kuprys. Kauniečiui paliko įspūdį auditoriją įtraukiančios varžybos ir bendruomenė: drąsūs ir jau gyvenimiškos patirties turintys miesto slemeriai. Kuo skiriasi Tauragės slemas nuo Lietuvos slemo? Tauragėje organizuojamos […]
Itin prastos būklės, trupantis, perplyšęs į tris dalis 1930 m. vienetinis ranka braižytas Tauragės planas išliks dar ilgai. Už gerai atliktą darbą dėkingi Šilutės Hugo Šojaus muziejaus restauratorei Natalijai Kučinskajai. Tai reikšmingas eksponatas, kuriame matomi senieji gatvių pavadinimai, jų išsidėstymas, miesto užstatymas, svarbesni objektai, būsimasis pramonės rajonas, senųjų kapinių išplanavimas ir kita. Vaizduojamos ir gatvės, […]