Parodoje „Lietuvininkai“ kovo 6 d. penktadienį 16 val. Tauragės pilies menėse kviečiame susipažinti su keturiomis Mažosios Lietuvos asmenybėmis, veikla ir kūryba formavusiomis regiono tapatumą:
1. Mažosios Lietuvos patriarchu Martynu Jankumi (1858 – 1946), kuris dar tarpukario metais, kaip spaustuvininkas ir publicistas, tapo krašto legenda. Jo indėlis, leidžiant laikraštį “Aušra”, nepraranda aktualumo iki šiol.
2. Klaipėdos krašto dailininku, tremtiniu Adomu Braku (1886 – 1952), sunkiomis gyvenimo aplinkybėmis Altajaus krašte atvaizdavusiu savo kasdienybę ir prisiminimus apie Mažąją Lietuvą.
3. Rašytoja, Klaipėdos krašto gyvenimo metraštininke Ieva Simonaityte (1897 – 1978), kurios darbuose atsispindi plataus istorinio tarpsnio lietuvininkų likimas ir iššūkiai, susidūrus su germanizacijos politika ir svetimos kultūros įsiveržimais.
4. Architektu Arvedu Kybrancu (1930 – 1997), Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjų sūnumi, išsaugojusiu savo identitetą per visą sovietinės okupacijos laikotarpį. A. Kybranco kūrybiniai sprendimai buvo įgyvendinami visoje Lietuvos teritorijoje, nemaža jų dalis – Klaipėdos krašte.
Keturių lietuvininkų pasakojimai bus kuriami pasitelkiant autentiškus, pirmą kartą eksponuojamus kūrybinės veiklos dokumentus, fotografijas, prisiminimus iš Lietuvos literatūros ir meno archyvo fondų.
Šiandien Tauragės krašto muziejus mini 30-ties metų jubiliejų!Dėkojame ilgamečiams muziejaus darbuotojams, rėmėjams, partneriams, visiems kurie prisidėjo kuriant ir puoselėjant muziejų. O rugsėjo 4 d. susitikime muziejaus 30-mečiui skirtuose renginiuose!
Liepos 15 d. 17 val. kviečiame į ekskursiją po menų festivalio KVADRATU lauko parodas kartu su vienos jų autoriumi. Kalbėsime apie menininko Andriaus Repšio fotografijų seriją „Projektas 1808. Karantinas“. Profesionaliai aerofotografiją įvaldęs Andrius Repšys daugiausia fotografuoja lauko sąlygomis. Praėjusiais metais, paskelbus karantiną, atsirado Karštosios koronaviruso linijos numeris 1808. Būtent šie skaičiai paskatino autorių veikti […]
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ istorijos ekspozicijoje pradedama įgyvendinti nauja, Tauragės tarpukario istorijos žinias gilinanti edukacija – „Atrask dingusią Tauragę“. Naudodami virtualų turą „Dingusi Tauragė“, galėsite pajusti istorinės epochos dvasią ir kaip tikri detektyvai ieškoti muziejaus ekspozicijose paslėptų eksponatų. Edukacijos dalyviai žaismingai, pasitelkiant interaktyvius komunikacijos būdus, pažins Tauragę, nusikels į jos praeitį ir įsimins, kaip atrodė […]