Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi, mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis. Nuo šių metų liepos Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ savanoriauja du tauragiškiai.
AIVIJUS TVERIJONAS pasakoja apie save: „Tauragė man yra ne tik gimtasis miestas, bet ir vieta, kurioje jaučiuosi patogiai ir saugiai. Čia turiu daug draugų ir pažįstamų, su kuriais kartu praleidžiame laiką ir kuriame gražius prisiminimus. Būti tauragiškiu man yra garbė dėl jos turtingos istorijos.
Esu aktyvus žmogus, mėgstantis išbandyti naujas veiklas ir patirti naujus įspūdžius. Man patinka laisvalaikio užsiėmimai, tokie kaip sportas, kelionės ir kūrybinės veiklos. Taip pat mėgstu žiūrėti filmus ir leisti laiką su draugais.
Pasirinkau savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“, nes noriu prisidėti prie savo miesto gyvenimo ir padėti organizuoti renginius bei kitas veiklas. Taip pat patinka dirbti su žmonėmis ir matyti, kaip ir kiek žmonių domisi muziejaus ekspozicijomis. Savanorystė muziejuje suteikia galimybę susipažinti su įdomiais žmonėmis ir įgyti naujų įgūdžių.
Kultūra man yra labai svarbi, nes ji leidžia suprasti savo kilmę. Manau, kad kultūra yra neatsiejama nuo mūsų gyvenimo. Nors istorija nėra mano stiprioji pusė, noriu pasinaudoti šia galimybe savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka” ir praplėsti savo žinias.“
Kalba NOJUS VAIČIULIS: „Sveiki, aš esu Nojus Vaičiulis. Man yra 16 metų, mokslo metus pradėsiu Tauragės „Versmės“ gimnazijoje, TB1 klasėje. Savanoriauti pradėjau jau prieš metus Lietuvos moksleivių sąjungos Tauragės padalinyje, ten iš draugų ir sužinojau apie jaunimo savanoriškos tarnybos programą.
Žinodamas, kad per mokslo metus reikės savanoriauti, nusprendžiau užsiregistruoti. Savanoriauti Tauragės „Santakos“ muziejuje pasirinkau, nes mane visada domindavo muziejai ir norėjau daugiau sužinoti apie vidinį jų gyvenimą. Nors ir esu tauragiškis apie gimtąjį kraštą nežinau tiek, kiek norėčiau, tai savanorystė čia yra puiki proga praplėsti akiratį, sužinoti naujų, įdomių dalykų bei gilinti istorines žinias apie Tauragės kraštą.
Savanoriaudamas tikiuosi ne tik reikšmingai prisidėti prie visų muziejaus veiklų ar organizuojamų renginių, bet ir išbandyti save, išlipti iš komforto zonos, kelti turimas kompetencijas bei įgyti naujų. Muziejuje savanoriauti man yra itin svarbu, nes manau kiekvienam žmogui reikia bent šiek tiek žinoti apie savo krašto istoriją, būdamas čia ne tik sužinosiu istorinius faktus, bet ir pajusiu Tauragės kultūrą.“
Aivijų ir Nojų Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ sutiksite iki kitų metų sausio. Linkime prasmingos savanorystės!
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia istorijos, kraštotyros, kultūros paveldo entuziastus ir profesionalus į restauruoto 1930 m. Tauragės miesto žemėlapio sutiktuves bei aptarti šio vienetinio eksponato įveiklinimo galimybes, tyrinėjant Tauragės miesto istoriją, ieškant tapatumo ženklų. Daugiau informacijos: 862259269 arba renginiai@tauragesmuziejus.lt Data: 2022-08-19 (penktadienis) Laikas: 17 val. Vieta: Istorijos ekspozicijos salė Žemėlapio restauravimo projektą finansavo Lietuvos kultūros […]
Tauragės krašto muziejus „Santaka” artėjant kultūros dienai kalbina VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentą, karybos tyrinėtoją ir tauragiškį Deividą Šlekį. Rusijos pradėto karo Ukrainoje kontekste visuomenė yra priversta pagilinti žinias apie karą, apie Lietuvos vaidmenį ir gynybos pajėgumus, todėl pokalbis tikslingai artėja link edukacijos. Nagrinėjame mums svarbius klausimus – kultūra karo metu. Jame […]
Fotografijos galerijoje šiuo metu vykstančios parodos autorius Gintas Kavoliūnas ne tik kuria analoginėmis fotografijos priemonėmis, bet ir dalinasi savo patirtimis. Muziejaus fotografijos laboratorijoje vyko chemigramų dirbtuvės, kurių metu Gintas pademonstravo fotografavimo metodą be fotoaparato – chemigramos spausdinimą. Edukaciniame užsiėmime „Ženklai: spalvotosios chemigramos dirbtuvės“ dalyvavo miesto fotografai. Ginto Kavoliūno parodą „Rekonekcijos“ iki 2023 metų sausio 10 dienos galite […]