Pasibaigus rajoniniam bendrojo ugdymo mokyklų 5–12 klasių istorinio rašinio konkursui „Laiškas tremtiniui“, kurį organizavo Tremties ir rezistencijos muziejaus muziejininkė-edukatorė Aušra Norvilienė, skelbiami konkurso rezultatai. Kadangi laiškų sulaukėme negausiai, buvo nutarta skelbti tik pirmųjų vietų laimėtojus.
Konkurso nugalėtojai
5–6 klasių grupė
Urtė Vyštartaitė – Tauragės Tarailių progimnazija, 6 klasė
Mokytoja – Audronė Norkaitytė-Žiauberė
7–8 klasių grupė
Milda Kleinaitytė – Tauragės r. Žygaičių gimnazija, 8 klasė
Mokytoja – Janina Kovalenkienė
9–12 klasių grupė
Saulė Grundulaitė – Tauragės „Versmės“ gimnazija, I b klasė
Mokytoja – Vitalija Juškevičiūtė
Apdovanojimai
Prizininkėms bus įteikti kvietimai apsilankyti TKM „Santaka“ pabėgimų kambaryje.
Kiekviena prizininkė galės pasirinkti savo komandą. Vizito dieną ir laiką reikės suderinti iš anksto. Pakvietimai bus išsiųsti nurodytais el. pašto adresais.
Specialus prizas
Specialus prizas skiriamas Yaroslavui Yashchenko
(Tauragės Tarailių progimnazija, 8 klasė, mokytoja Aušra Norvilienė)
už išskirtinio turinio laišką
„Laiškas mano šeimai į Ukrainą: tarp praeities šešėlių ir šiandienos vilties“.
Padrindinis įvertinimas
Birželio 12 d. Tremties ir rezistencijos muziejaus renginyje, skirtame Gedulo ir vilties dienos 85-mečiui paminėti, komisija atrinko Saulės Grundulaitės laišką. Šis darbas taip pat bus publikuotas birželio 14 d. TKM „Santaka“ „Facebook“ puslapyje.
Konkurso komisija
Nuoširdžiai dėkojame visiems konkurse dalyvavusiems mokiniams ir jų mokytojams už jautrius, prasmingus ir istorinę atmintį puoselėjančius darbus.
Fotografo dokumentalisto Tado Kazakevičiaus nuo 2019-ųjų kuriamas fotografinis ciklas „Odė paskutiniam dirbančiam žmogui“ pirmą kartą viešai bus pristatytas Tauragėje. Atidarymas vyks jau senokai duris užvėrusios buvusios skaičiavimo mašinų elementų gamyklos gamybinėse patalpose, tauragiškių vadintose „Skaičiukais“. Tai – modernizacijos taip ir nepaliesta buvusi gamykla, kurioje vaizdu ir garsu suskambės T.Kazakevičiaus užfiksuoti industrijoje dirbančių žmonių portretai. Parodos […]
Šįsyk daugiau dėmesio skyrėme tauragiškio Vytauto Butkaus fotografijų serijai „Miestas Kaliningrado srityje“. Autorius kalbėjo apie intencijas, kodėl tyrinėjo buvusią Prūsiją, o ekskursijos dalyviai dalijosi interpretacijomis, ką dabar mato jo darytose nuotraukose. Paroda išeksponuota Jono Viktoro Kalvano parke priešais liuteronų evangelikų bažnyčią. Nuotraukų autorė Jovita Verpečinskienė
Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi, mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis. Nuo šių […]