O. Paulauskienės jubiliejinės drožinių parodos atidarymas
2024 April 22

Balandžio 19 d. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ atidaryta tautodailininkės, Tauragės garbės pilietės Onos Paulauskienės medžio drožinių paroda, sutampanti su autorės 85-erių metų jubiliejumi. Ona Paulauskienė plačiai žinoma vienintelė Tauragės rajone medžio drožėja moteris, jau daugiau nei trisdešimt metų nesiskirianti su kaltais ir drožtukais. Ji 1999 metais po autorinės parodos Tauragės krašto muziejui padovanojo beveik visą savo tuometinę darbų kolekciją – 104 medžio drožinius. Tačiau nuo to laiko darbšti moteris, žiemomis išdrožianti daug naujų darbų, vėl sukaupė nemažą kolekciją, kurią nuolat eksponuoja savo namuose Batakiuose įkurtame asmeniniame muziejuje.

Tauragės krašto muziejuje surengtoje parodoje pristatomi 66 kūriniai iš įvairių autorės kūrybos etapų. Iš muziejaus fondų eksponuojami unikalūs darbai tautosakos motyvais, šventųjų skulptūros, o pastarųjų metų drožyboje vyrauja angelų ir šventųjų tematika. Su meile ir labai smulkmeniškai išdrožinėti angeliukų veidai sukuria šiltą nuotaiką. Čia galima išvysti ir angeliukus, grojančius įvairiais muzikos instrumentais. O.Paulauskienė sako savo darbų nepardavinėjanti, vieną kitą yra padovanojusi žmonėms, vertinantiems liaudies meną. Kūryba jai – pomėgis, laisvalaikio užsiėmimas, atgaiva sielai nuo visų rūpesčių.

Parodą pristatė Kauno Vytauto Didžiojo universiteto doktorantė menotyrininkė Oksana Judakova. Parodos atidaryme dalyvavo ir autorę sveikino Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Andžela Jakienė, perdavusi ir mero Dovydo Kaminsko padėką, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė, Batakių seniūnė Kristina Kiršė ir kiti batakiškiai, muziejaus direktorė Eglė Červinskaitė. Tauragės dailiųjų amatų gildijos pirmininkė Jurgita Brazauskienė bei Jolanta Geštautienė apjuosė autorę jubiliejine juosta. O.Paulauskienę taip pat sveikino kolegos tautodailininkai, gausus būrys giminių ir talento gerbėjų.

Paroda veiks iki gegužės 11 d.

Renginį finansavo Tauragės rajono savivaldybė.

Mindaugo Černecko nuotraukos.

Подписаться на новости!
Другие новости
Pokalbis su foto parodos autoriumi Tadu Kazakevičiumi
2021 December 20

Tauragės krašto muziejaus Fotografijos galerijoje buvo eksponuojama Lietuvos jaunosios kartos fotografo Tado Kazakevičiaus fotografijos paroda “Tai, ko nebebus”. Apie fotografiją ir šią nuotraukų seriją autorių kalbina fotografas Juozas Petkevičius.

INTERAKTYVUS TAURAGĖS SĄJŪDŽIO ISTORIJOS PASAKOJIMAS
2023 November 7

Prieš 35 metus buvo įkurtas visuomeninis Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis, atliepęs socialinius, kultūrinius ir politinius lietuvių tautos valstybingumo pokyčius. Kitais, 2024 metais, minėsime Baltijos kelio, sujungusio Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmones į gyvąją laisvės grandinę 35-ąsias metines. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į atnaujintą ir papildytą Sąjūdžio ekspoziciją Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38, Tauragė), […]

Kvietimas istorijos mokytojams
2022 March 16

Dar nenurimus Kovo 11-osios Nepriklausomybės šventės šurmuliui, kviečiame istorijos mokytojus vesti netradicines pamokas Tauragės krašto muziejuje „Santaka“, Istorijos ekspozicijoje. Moksleiviai turės unikalią galimybę pamatyti čia eksponuojamą stendinę parodą „Vasario 16-osios Akto signatarų autografai“. Galėsite susipažinti su Europos Parlamento nario, Vytauto didžiojo universiteto profesoriaus Liudo Mažylio surinkta Vasario 16-osios akto signatarų parašų, laiškų, jų garbei išleistų […]