Diskusijoje apie miesto tapatybę dalyvaus mokslininkės, kilusios iš Tauragės
2023 August 25

Kviečiame rugsėjo 22 d. 16 val. į Tauragės pilies menes, kur vyks diskusija apie Tauragės miesto tapatybę „Į tą pačią Jūrą neįbrisi 2 kartus“. Dalyvauja tauragiškės mokslininkės – dr. Nerija Putinaitė ir dr. Inga Vinogradnaitė. Pokalbį moderuos muziejininkė Renata Jančiauskienė, tyrinėjusi Tauragės tapatybę menininkų pasakojimuose. 

Nors Tauragėje ar už miesto ribų su tauragiškiais įvyksta daug nuostabių dalykų: jie laimi, jie pasiekia, jie padaro, – tačiau ilgos distancijos perspektyvoje jie netampa herojais iš Tauragės. Niekas jų pasiekimų nesutapatina su miestu. Nesvarbu, kiek tauragiškiai išleistų gerų knygų, laimėtų svarbių lenktynių ar būtų tarp grojamiausių radijo stotyse. Per masinės žiniasklaidos antraštes džiugesio euforijai nuslinkus, Tauragė vėl virsta kontrabandininkų miestu su laiko nenutrinamomis pavardėmis.

Dešimties metų amžiaus skirtumas reiškia, kad žmonės jau užaugo skirtingose miestuose, todėl prisimena nevienodai. Ką mes matome ir mąstome? Ar stereotipai vis dar apie mus? Kaip mus mato kiti? Per dabartį atspindinčias meno formas menų festivalyje KVADRATU kalbame aktualiomis temomis, 2023-čiais tyrinėjame Tauragės tapatybę.

APIE DISKUSIJOS DALYVES:

█ Nerija Putinaitė

1989 m. baigė anuometinę Tauragės 1-ąją vidurinę mokyklą. Mokėsi filosofijos Vilniaus universitete. 2000 m. apgynė daktaro disertaciją, skirtą Immanuelio Kanto teisingumo sampratai. Kelis kartus stažavosi užsienio universitetuose. Dirbo LR Prezidento Valdo Adamkaus patarėja švietimo ir mokslo klausimais, buvo Švietimo ir mokslo viceministrė. 

Šiuo metu dirba Vilniaus universitete, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Analizuoja Lietuvos sovietinės ir europinės tapatybės klausimus. Parašė kelias knygas, skirtas sovietinės Lietuvos tyrimams ir Lietuvos europinei tapatybei. Tarp jų, „Skambantis molis: dainų šventės ir Justino Marcinkevičiaus trilogija kaip sovietinio lietuviškumo ramsčiai“ (2019), „Nugenėta pušis: Ateizmas kaip asmeninis apsisprendimas tarybų Lietuvoje“ (2015), „Trys lietuviškosios Europos: tauta, Europa, ES dabartinėje tapatybėje“ (2014), „Nenutrūkusi styga: Prisitaikymas ir pasipriešinimas sovietų Lietuvoje“ (2007).

█ Inga Vinogradnaitė 

Politikos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentė, Lietuvos mokslo tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų komiteto narė. Inga Vinogradnaitė yra paskelbusi mokslinių straipsnių tarptautiniuose bei Lietuvos leidiniuose, yra periodinių mokslo leidinių redakcinių kolegijų narė. Jos moksliniai interesai apima viešosios erdvės, politinio atstovavimo, istorinės atminties ir atminties politikos, sakytinės istorijos klausimus.

Menų festivalį „Kvadratu“ organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. Festivalis yra „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programos dalis. 

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse. Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt  arba 8 676 87 756

Подписаться на новости!
Другие новости
Tauragės banko rūmuose – ne apie pinigus, o apie meną. Atidaryta plenero „Fotografika“ paroda, koncertavo Rūta MUR
2022 November 25

Visą lapkričio mėnesį Giedrius Žvirblis, Juozas Petkevičius, Indraja Uginčienė, Vida Karbauskienė, Ingrida Mockutė, Mindaugas Černeckas ir Morta Mikutytė svarstė, ką meno kalboje jiems reiškia žodis „praradimas“. Iš tiesų, kiekvienam plenero autoriui kilo skirtingos asociacijos, tačiau vienaip ar kitaip idėjos atliepiančios dabartį, pasirinkimus, žmogaus gyvenimo virsmus. Apie tai ir yra nauja plenero „Fotografika“ paroda, kurią kuravo […]

Kvietimas istorijos mokytojams
2023 January 18

Tauragės krašto muziejus „Santaka” kviečia mokytojus tradicinę istorijos pamoką pakeisti į integruotą pamoką Tauragės muziejaus Fotografijos galerijoje Sausio 13-osios įvykių tema. Šiuo metu čia eksponuojama VDU Šiuolaikinių menų katedros profesoriaus bei žymaus fotomenininko Romualdo Požerskio fotografijų paroda – „1991 Sausis”. Autorius nukelia į tas lemtingas tautos istoriją pakeitusias akimirkas, atvedusias į nepriklausomos valstybės atkūrimą, tačiau […]

Vilko vaikai: nutylėtos tragedijos įamžinimas
2020 December 29

Istorija yra neatsiejama kiekvienos tautos kultūros dalis. Mūsų krašto praeitis visais laikais buvo glaudžiai susijusi su tapatumo išsaugojimu. Tapatumas moksliniuose šaltiniuose apibūdinamas kaip „buvimas savimi“, „išlikimas tuo pačiu“, nepaliaujamai vykstant pokyčiams, kaip tam tikra uždarumo ir atvirumo vienovė. Žvelgiant iš istorinės perspektyvos – ne visi turi galimybę būti savimi. Kiekvienas karinis konfliktas , karas itin […]