TRENKSMAS: „Zinų* dirbtuvės“
2024 Март 5

Kviečiame kovo 5 d. 15 val. į zino* kūrimo dirbtuves Tauragės pilies menėse. Šįsyk grįšime prie spaudos ištakų – Tauragei gaminsime savilaidos leidinį tema „Po šventės“, kuriame pasakosime miesto istorijas. Tekstais, vaizdais ir koliažais kūrybiškai reflektuosime aktualijas ir dabartį.

DAUGIAU APIE ZINŲ DIRBTUVES

Ar kada galvojai, kad norėtum parašyti knygą ar išleisti žurnalą? Gal jauti, kad turi žinių ar idėjų, kuriomis privalai pasidalinti su pasauliu? O gal tiesiog žaviesi aktyvizmu, pankiška estetika ar spauda, kurią gali paliesti, užuosti ir perskaičius pasidėti ten, kur visada rasi?

Atsakymas į visus šiuos klausimus – zino kūrimas.

*Zinas – tai nedidelio tiražo nepriklausomai leidžiama spauda, išsiskirianti nestandartinėmis temomis, meniniais sprendimais ir DIY (liet. pasidaryk pats) estetika. Šis nepriklausomas informacijos dalijimosi būdas naudojamas kaip aktyvizmo ir meno forma, kuriai nereikia leidimo ar patvirtinimo ir nėra jokių apribojimų. Ziną gali išleisti bet kas, kas turi ką pasakyti ar parodyti, ir dažniausiai autorius, redaktorius, iliustratorius bei leidėjas būna vienas ir tas pats žmogus arba nedidelė žmonių grupė.

Dirbtuvių metu bus kuriamas vienas bendras zinas: dalyviai kurs po zino puslapį, o organizatoriai sukurtus puslapius kuo skubiau sujungs į bendrą kūrinį. Norintieji galės išmokti kurti ziną nuo tuščio popieriaus lapo iki baigto leidinio. Dirbtuvėse taip pat bus galimybė pavartyti Kauno menininkų namų renginiuose kurtus zinus, pasakojama apie šio formato kilmę ir idėjinę bei naudojimo praktikas. Atspausdintą ziną pavartyti kviesime tos pat dienos vakare – renginyje „Akli skaitymai“, kurie vyks ten pat 17 val.

Renginys yra Kauno menininkų namų literatūros edukacijos programos „Trenksmas“ dalis. Programa vykdoma bendradarbiaujant su Šiaulių dailės galerija, Tauragės krašto muziejumi „Santaka“, VšĮ ,,Begemotas“, kavinė „Coffas“, nepriklausoma meno platforma „FAZĖ“. Programa remiama Lietuvos Kultūros Tarybos.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756

Подписаться на новости!