Paskaita: būti žydu Lietuvoje. Stalinistinio laikotarpio patirtys
2023 Сентябрь 19

Rugsėjo 19 d. 15 val. Tauragės pilies menėse kviečiame į Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus muziejininkės Aušros Rožankevičiūtės paskaitą „Būti žydu Lietuvoje. Stalinistinio laikotarpio patirtys“, kurios metu bus pristatyta Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus dalinė kilnojamoji paroda „Lietuvos žydai už geležinės uždangos”. Tai projekto „Vaikas karo akivaizdoje: istorija, atmintis ir patirtys“ renginys.

Parodos ir paskaitos bei diskusijos tema – šiapus geležinės uždangos atsidūręs vaikas, jo pastangos atsilaikyti prieš laisvės, tapatybės ir istorinės atminties suvaržymus. 

Lietuvos žydų bendruomenė kaip ir visa Lietuvos visuomenė į sovietų okupaciją reagavo įvairiai: vieni bendradarbiavo su režimu, kiti prisitaikė ir stengėsi išgyventi naujomis sąlygomis, treti tapo aukomis, dar kiti stengėsi ir priešintis. Susitikime bus pristatytos iki šiol mažai žinomos temos kaip žydų turto nacionalizcija, kultūros ir švietimo suvaržymai, persekiojimai ir trėmimai. Apžvelgsime Tauragės žydų tremtinių istorijas ir aplinkybes – kodėl jos atsidūrė pirmųjų Lietuvos gyventojų trėmimų į Sibirą sąrašuose 1941 m.  Galbūt šie faktai ir diskusija padės naujai pažvelgti į Lietuvos kolektyvinėje atmintį isitvirtinusį mitą esą žodis „žydas“ tapatus sąvokai komunistas. Tikimės, kad nukentėjusių žydų šeimų ir jų vaikų istorijos iškels ir kitus klausimus ar pamąstymus.

Paroda eksponuojama Tremties ir rezistencijos muziejuje (Prezidento g. 38) iki gruodžio 15 d. Lankymas nemokamas.

Projektą finansuoja Kultūros paveldo departamentas ir Tauragės rajono savivaldybė.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Daugiau informacijos: tel. Nr. 8 655 56 300 arba el. p. ausra.norviliene@tauragesmuziejus.lt 

Подписаться на новости!