Liucijos Karalienės fotografijų parodos „Riba“ atidarymas
2022 Март 3

Panevėžyje gyvenanti ir kurianti menininkė Liucija Karalienė kūrybos objektu pasirinko savo kūną, iš vienos pusės – tarsi atlikdama išsilaisvinimo aktą, iš kitos – lyg iš šalies žvelgdama į jį, pažymėtą tam tikromis aplinkos, situacijos ar būsenos nuorodomis. Fotomenininkės darbuose jos pačios kūnas tampa vizualine metafora. „Riba“ – tai penktoji personalinė L. Karalienės paroda, kuri šių metų kovo 3 d. 17 val. pristatoma Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje.

Paroda veiks nuo kovo 3 d. iki balandžio 23 d. Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė.

///

Muziejaus renginiuose lankykitės saugiai, jų metu privaloma dėvėti respiratorius. Renginyje bus fotografuojama.

Daugiau informacijos: fotografija@tauragesmuziejus.lt arba 86 78 67 520

DAUGIAU APIE PARODĄ IR AUTORĘ:

Filosofo Jurgio Dieliauto teigimu, „autorė savo fotografijų cikle „Riba“ ne tik konkretizuoja, ne tik vizualiai manifestuoja užnuodytą artimąją aplinką ir vizualinę regimąją atmosferą, jinai pateikia ir savų, savaip suprantamų vaizdo alternatyvų. Alternatyvų prievartiniam konvenciniam fetišizmui, naiviam estetizuotam pasimėgavimui, neišvengiamai socialinei prievolei, vartojamumui ir asmens sudaiktinimui“.

„Mano fotografija yra apie mane. Apie mano vidinius demonus, šešėlius, pretenzijas gyvenimui ir sau. Apie klausimus, kurie gali būti atsakyti ne žodžiais, o vaizdais. Tai tarsi kelionė, kuri mane išgelbėjo nuo vidinės pražūties. Ieškojimas būdų pasakyti, kas man atrodo neteisinga, bet priimtina. Amoralu, bet standartiška. Parodyti tai nėra lengva, bet mane tai išlaisvina nuo beprasmių žodžių, garsių apmąstymų, lengvų nutylėjimų. Įvairios būsenos gyvena kiekviename kūne. Jas suprasti ir išgyventi nėra lengva. Tikiu, kad mano vaizdai padeda išgyventi ne tik man. Tikiu, kad jie gydo. Gal net atverdama žaizdas išgydysiu sielą. Kažkieno kito, to, kuris žiūri ir mato“, – sako fotomenininkė Liucija Karalienė.

2018 m. L. Karalienė apdovanota Tarptautinio fotografų seminaro Nidoje konkurso „Fotografuojame Nidoje“ specialiuoju prizu.

2019 m. L. Karalienei suteiktas meno kūrėjos statusas, tais pačiais metais ji tapo Lietuvos fotomenininkų sąjungos nare.

2021 m. L. Karalienė išrinkta Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos pirmininke.

Подписаться на новости!