KOVO 8 | Diskusija
2022 Март 8

Tarptautinė moters diena tradiciškai yra švenčiama kovo 8-ąją, kai kuriose šalyse tai net valstybinė šventė. Lietuvoje kovo 8-oji – atmintina diena, švenčiama kaip Tarptautinė moterų solidarumo diena, tačiau šią dieną užuot kalbėjus apie moterų pasiekimus ir solidarumą… moterys gauna į rankas tik tulpes. 2022 metais, kai viešojoje erdvėje vis dažniau iškeliami žmogaus teisių klausimai, feminizmo temos vėl aktualios.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kovo 8-ąją aktualizuoja moterų klausimus. Ekskursijos, performanso, diskusijos formatu Tarptautinės moters dienos proga prisiminsime jų vaidmenį Lietuvos istorijoje, mene ir šiandieniniuose kontekstuose.

Kovo 8 d. 17:30 val. kviečiame į Tauragės pilies menes (Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė), kur vyks moterų diskusija, kaip jos pačios vertina šių dienų feminizmą, ar visos moterys susiduria su tais pačiais iššūkiais. Priešingai nei B. Tiškevič ir E. Mildažytė, ieškosime ne skirtumų, o panašumų. Pokalbyje dalyvaus moteris, kurią apibūdinti galima taip: „Bendruomeniškumas, kultūra, savanorystė, šaulystė – Daiva Genienė.” Pašnekesį moderuos Kultūros-edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė.

///

Muziejaus renginiuose lankykitės saugiai, jų metu privaloma dėvėti respiratorius. Renginyje bus fotografuojama.
Daugiau informacijos: kultura@tauragesmuziejus.lt arba 86 22 59 269

Подписаться на новости!