III Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis “Contact”
2021 Апрель 1

III Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalio paroda “Contact” Tauragėje veiks 2021 04 01 – 2021 05 23 dienomis.

”Festivalio tema buvo pasirinkta prieš metus. Per tą (mano akimi, gan trumpą) laiką stipriai pasikeitė ne tik galerijų ir meno institucijų darbo sąlygos, bet ir pats žodis „kontaktas“ įgavo neigiamą konotaciją ir netikėtai tapo dalyku, kurio reikia vengti ar net atsisakyti.
Ar ši paroda apie vakarykštę dieną?
Tikrai ne. Nepaisant masinių medijų darbo, kurį jau sunkiai galima atskirti nuo bauginimų, kontaktas lieka neišvengiama gyvenimo dalimi, be kurios sunkiai įsivaizduojamas bet koks judėjimas: tai ne tik fotografinis terminas „kontaktinis atspaudas“ ar lengvas būdas užsikrėsti liga ir keistomis idėjomis, bet ir vizualinis, emocinis ryšys tarp tolimų kultūrų ir atskirų žmonių.
Fotografo kontaktas su aplinka, tai ne tik gražūs omažai Janui Bulhakui ar efektingi peizažai National Geographic stiliumi, bet ir nuoseklus gamtos pėdsakų tyrinėjimas, nesustojama jų meninė interpretacija ir atsakymų į klausimus paieška: kur riba tarp gyvenimo ir mirties? Ar mirtis gali būti patraukli? Ar jos pėdsakais dera grožėtis? ” – ištrauka iš kuratoriaus Andrei Antonau laiško.

Parodoje dalyvauja:

Elvira Akzigitova (est/ger)
Armads Andze (lat)
Clément Briend (fr)
Živilė Butvilaitė (ltu)
Andrius Grigalaitis (ltu)
Eglė Gudonytė (ltu)
Mindaugas Janušaitis (ltu)
Tim Kliukoit (ltu)
Gintas Kavoliūnas (ltu)
Teodoras Malinauskas (ltu)
Ieva Martinaitis (bra/ltu)
Pavel Pavel (ltu)
Juozas Petkevičius (ltu)
Mantas Puida (ltu)
Giuseppe Sannino (ita)
Saulius Slavinskas (ltu)
Vadim Šamkov (ltu)
Vigen Vartanov (geo)

Adresas: Tauragės krašto muziejus ‘Santaka’, Fotografijos galerija, Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projektą remia: Tauragės miesto savivaldybė.
Organizuoja: Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalis, Kirtimų kultūros centras ir Tauragės krašto muziejus “Santaka”.

Daugiau informacijos: fotokinofestivalis@gmail.com

Подписаться на новости!