Fotojūros paroda „Tauragė Jazz 8“
2022 Сентябрь 29

Kviečiame pažvelgti į nuaidėjusio VIII-ojo tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ fotografijų parodą šių dviejų fotografų akimis ir prisiminti įspūdingiausius bei jaukiausius momentus.

Šiemet praūžusio festivalio renginius fiksavo Tauragės fotografų klubo „Fotojūra“ nariai – Juozas Petkevičius ir Giedrius Žvirblis. Autoriai į džiazo muziką ir festivalio dalyvius pažvelgė per savo klausos ir patirties prizmę, atskiedė šlakeliu kūrybiškumo bei negailėjo improvizacijų, kurių kupina ir pati džiazo muzika su savo daugiametėmis tradicijomis.

Šiandien džiazo muzika Tauragėje yra didelio kultūros pasaulio dalis – įvairialypis ir užburiantis reiškinys, turtingas išraiškos priemonėmis ir su plačiais stilistiniais horizontais.

Tokia džiazo dvasia Tauragės padangėje sklando jau 8-erius metus, o festivalio klausytojas vis labiau atranda šios profesionalios improvizacinės muzikos teikiamą pozityvią energiją.

Per aštuonerius metus jau susiformavo tradicija festivalio klausytojus sukviesti į jaukiausias Tauragės regiono vietas – Pilies kiemelį, Lauksargių evangelikų-liuteronų bažnyčią, Tauragės geležinkelio stotį, Jūros (Bangos) parką, Panemunės pilį, Smalininkų senąjį uostą. Festivalis tapo labai laukiamu kultūros įvykiu visoje apskrityje.

2022-ųjų birželio–rugpjūčio mėn. vyko VIII-asis tarptautinis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“, kurio geografija – ypač plati. Per kultūriškai aktyvią festivalio istoriją Tauragės džiazo scenoje koncertavo JAV, Armėnijos, Lenkijos, Airijos, Puerto Riko, Latvijos, Izraelio, Brazilijos, Kolumbijos, Olandijos, Vokietijos, Estijos, Šveicarijos ir Lietuvos džiazo muzikos profesionalai.

Festivalio istorijoje įvyko jau virš 100 aukšto tarptautinio lygio džiazo muzikos koncertų, kūrybinių susitikimų, fotografijų parodų, netradicinių pamokų mokyklose ir Masterclass mokymų.

Parodos atidarymas ketvirtadienį, rugsėjo 29-ąją, 17 val. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijoje.

Paroda „Džiazo dienos Tauragėje“ žiūrovams bus atvira iki lapkričio 7 dienos.

Подписаться на новости!