Ekskursija dviračiais po KVADRATU lauko parodas
2023 Август 28

O — O
/—–/
O — O Festivalis KVADRATU: į tą pačią Jūrą neįbrisi 2 kartusRugpjūčio 28 d. kviečiame pakeliauti po KVADRATU lauko parodas kartu su autoriais. Lankysime parodas, išsibarsčiusias Tauragės mieste:CAMERA OBSCURA TAURAGĖ (COT).

Pilies aikštė


Renaldas Malychas, Juozas Petkevičius. METALISTAI. Atgimimo aikštė
Renata Karvelis. Bendrakūra AŠ TAVE MYLIU. Bažnyčių g. 15
Rūta Žukė. KAIP GYVENI, KUNIGE. J. V. Kalvano parkas
Joana P. Cardozo. MĖLYNIUKĖS, MŪSŲ NAMAI YRA MŪSŲ PAČIŲ ATSPINDYS. Kartų parko sala
Viktoras Bachmetjevas ir Vilius Dranseika. INTELEKTUALŲ VIEŠKELIAI. Pikniko parkasSUSITIKIMO VIETA: Tauragės pilies aikštė.


LAIKAS: 08 28, 19:00 val.


TRANSPORTO PRIEMONĖ: nuosavas dviratis arba paspirtukas.


VEIKSMAS: Susitikimas su parodos „Kaip gyveni, kunige?“ autore Rūta Žuke, parodų kuratoriumi Juozu Petkevičiumi bei meninio tyrimo apie Tauragę autore Renata Karvelis. Keliausime po Tauragę lankydami visus festivalio KVADRATU taškus.

Šiemet J. V. Kalvano parke eksponuojama festivalio atviro kvietimo (Open Call) laimėtojos – fotografės iš Klaipėdos Rūtos Žukės paroda „Kaip gyveni, Kunige?“. Specialiai festivaliui sukurtoje serijoje analizuojama liuteroniškoji Tauragės tapatybės dalis – užfiksuotos akimirkos iš evangelikų liuteronų kunigo Mindaugo Dikšaičio kasdienybės. Simboliška, jog ši paroda eksponuojama šalia Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčios – J. V. Kalvano parke.

///Apie festivalį:

Birželio 2–spalio 15 d. šiemet vyksiantis KVADRATU yra festivalis, jau penktus metus apjungiantis profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą, šiuolaikinį šokį ir kita bei visai vasarai paverčiantis Tauragės miesto erdves fotografijos galerija po atviru dangumi.

Dėl istorinio konteksto ir pasienio krašto ypatybių Tauragės identitetas nėra aiškiai apibrėžtas ir nuolat kinta, tai primena pro miestą tekančios Jūros upės vandenį ir Heraklito žodžius: „Į tą pačią upę neįbrisi du kartus.“ Gyventojų kartų skirtumai reiškia, kad žmonės jau užaugo skirtingose miestuose, todėl savo santykį su aplinka suvokia nevienodai.

Ką mes matome ir mąstome? Ar stereotipai vis dar apie mus? Kaip mus mato kiti? Šiemet per šimtmečių ir dabarties kaleidoskopą žvelgiame į miesto tapatybę bei meno kalba analizuojame miesto veidą kaustančius stereotipus. 2023 m. festivalio šaukinys: „į tą pačią Jūrą neįbrisi du kartus“.

Festivalį KVADRATU organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Visi festivalio renginiai yra NEMOKAMI.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Tauragės rajono savivaldybė ir LR kultūros ministerija.

Festivalis KVADRATU yra „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programos dalis.

Renginyje bus fotografuojama.

Daugiau informacijos: info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756

Подписаться на новости!