KVIETIMAS į nemokamas Menų festivalio „Kvadratu“ ekskursijas
2023 June 13

Kartu su ypatinga Tauragės miesto švente atidarėme ypatingą „kvadratą“. Kalvio-skulptoriaus E. Frėjaus „Moteris su sparnais I“ nutūpė Pilies arkoje, miestas visai vasarai pripildytas fotografijų lauko parodomis, Pilis virto šiuolaikinio meno galerija.

Kviečiame registruotis į nemokamas ekskursijas po Menų festivalį „Kvadratu“, kurias organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Per ekskursijas pamatysite:

 • MEnės2 – tai medijų meno erdvė, kurioje video menas, vaizdo ir garso instaliacijos;
 • Edmundo Frėjaus „Metalo alchemija“. Unikalios, iš karšto metalo kaltos kraštiečio kalvio-skulptoriaus skulptūros;
 • Ryški Aglaja Ray instaliacija „Technoteologija“ nagrinėja dirbtinumo ir žmogiškumo ribas XXI a.;
 • Jolitos Vaitkutės „(Ne)amžinos vertybės“ instaliacija pagaminta iš sąvartyno žemės kalba apie aplinkosaugą ir tvarumą;
 • Meninis tyrimas apie Tauragę susideda iš videoinstaliacijos, meninės akcijos, performanso, parodų, knygos – tai naujos žinios apie miestą iš menininko, kuris gyvena Tauragėje, perspektyvos;
 • Fotografijų parodos. Edžio Jurčio „Būties nerimas“, „Jonas Mekas. Sustok, akimirka…“

Registracija į nemokamas ekskursijas mokykloms: 8 610 64 805 arba rasa.kapucinskiene@tauragesmuziejus.lt Ekskursijas mokiniams veda Rasa Kapučinskienė, muziejaus renginių organizatorė-edukatorė.

Registracija į nemokamas ekskursijos suaugusiems: 8 622 59 269 arba renata.janciauskiene@tauragesmuziejus.lt Ekskursijas veda Renata Jančiauskiene, muziejaus Kultūros-edukacijų skyriaus vedėja.

Išankstinis ekskursijų suaugusiems planas:

 • Birželio 14 d. (trečiadienį) 17 val.
 • Birželio 15 d. (ketvirtadienį) 17 val.
 • Birželio 18 d. (sekmadienį) 13 val.
 • Birželio 20 d. (antradienį) 17 val.
 • Birželio 22 d. (ketvirtadienį) 15 val.

Ekskursijos prasideda Tauragės pilies kiemelyje prie Edmundo Frėjaus skulptūros „Moteris su sparnais I“.

Menų festivalį „Kvadratu“ organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Festivalis yra Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 programos dalis. Projektą finansuoja Tauragės rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija.

Подписаться на новости!
Другие новости
Pokalbis su foto parodos autore Evgenia Levin
2022 January 4

2021 Gruodžio 17 dieną atidaryta Lietuvos spaudos fotografijos 2021 paroda. Šioje tinkalaidėje muziejaus fotografas Juozas Petkvičius kalbina Žurnalistų sąjungos, Lietuvos spaudos fotografijos skyriaus vadovę Evgenia Levin.

Kultūros muitinėje trečiadienį – visų mylimas aktorius Juozas Gaižauskas
2022 September 19

Kultūros muitinė prigijo Tauragėje, kasmet įnešdama įvairovės į miestiečių kasdienybę ir simboliškai įprasmindama paties pastato pirminę funkciją. Juk Tauragės pilis, visų pirma, buvo statyta kaip muitinė. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į 2022 metų „Kultūros muitinės“ renginių ciklą Tauragės pilyje. Kulinarinis paveldas, istorija, kinas, teatras ir muzika, o rugsėjį skiriame teatrui. Rugsėjo 21 d. 17 […]

Ar laukiate naujos Dariaus Kiniulio knygos „Lauksargiai. Mažosios Lietuvos dalis“?
2023 November 20

Žemaitiškame Tauragės rajone išsiskiria viena Lauksargių seniūnija, priklausanti Mažosios Lietuvos regionui, Klaipėdos kraštui. Nedidelė teritorija, mažos gyvenvietės, bet su savita architektūra, ypač turtinga istorija, politiniais įvykiais. Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ išleido knygą apie Lauksargių seniūnijos istoriją. Ar žinojote, kad Lauksargiai turi daugiau istorinių atvirukų nei Tauragė? Ar kada […]