Tauragės krašto muziejus „Santaka“ antrus metus iš eilės dovanoja tauragiškiams naujas patirtis! Kviečiame šventinį Kalėdų laukimo laikotarpį praleisti kartu su muziejininkais.
ŠVENTINIS KALENDORIUS 2022. Nemokamos ekskursijos ir edukacijos
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ antrus metus iš eilės dovanoja tauragiškiams naujas patirtis! Kviečiame šventinį Kalėdų laukimo laikotarpį praleisti kartu su muziejininkais.
Centrinėje miesto dalyje išlikę modernistiniai Tauragės banko rūmai stebina prašmatniais tarpukario architektų sprendimais. Lapkričio pabaigoje rūmai atsivėrė plačiajai visuomenei, nes iki gruodžio 9 dienos juose eksponuojama fotografijos plenero „Fotografika“ paroda.
PRADŽIA: Tauragės banko rūmai (Dariaus ir Girėno g. 7). Ekskursiją ves Rasa Kapučinskienė
Pilis XIX a. ir XX a. statyta, perstatyta, apgriauta, lipdyta priestatais ir tvarkyta daug kartų. Ar žinote, kas kur stovėjo, kam buvo naudojama? Kaip keitėsi pilies paskirtis ir aplinka bėgant metams? Kviečiame dalyvauti ekskursijoje apie pilies architektūrą ir žinoti daugiau!
PRADŽIA: Tauragės pilies kiemelis (Dariaus ir Girėno g. 5). Ekskursiją vesDarius Kiniulis.
Ekskursijos metu sužinosite apie pačius įdomiausius muziejaus eksponatus. Ką slepia šie praeities liudytojai? Kokios unikalios radimo aplinkybės atvedė juos į muziejų? Ar surasite seniausią artefaktą, datuojamą net 20 milijonų metų? Išsiaiškinsime, koks eksponatas slepia tikrą detektyvinę istoriją. Atskleisime beprotišką eksponato istoriją, kuri liudija apie pasaulinį įvykį nutikusį Tauragėje, kurio nežino net patys tauragiškiai. Visa tai ir dar daugiau sužinosite užsukę į svečius.
PRADŽIA: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ (Dariaus ir Girėno g. 5, Gamtos ekspozicija). Ekskursiją vesJovita Zubaitė.
Lietuvių liaudies patarlė sako: „Žiūri į knygą, mato špygą“. O jūs viską matot ir girdit, atėję į muziejų? Savo atidumą galite patikrinti apsilankę Tremties ir rezistencijos muziejaus edukacijoje „Muziejus tamsoje“.
PRADŽIA: Tremties ir rezistencijos muziejus (Prezidento g. 38). Edukaciją vesAušra Norvilienė. Vietų skaičius ribotas. REIKALINGA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA tel. Nr. 8 655 56 300 arba ausra.norviliene@tauragesmuziejus.lt
Lietuvos partizanai kovojo už nepriklausomos Lietuvos atkūrimą, jų žygiuose ir jų bunkeriuose buvo laisva Lietuva, nors aplinkui siautėjo sovietinių okupantų teroras. Tačiau jie nesulaukė pergalės. Su ginklais rankose ir skambant iškilmingiems maršams nežygiavo pergalės paraduose savo šalies miestuose. Jie mums paliko tik savo atvaizdus. Ateikime, pažinkime ir pagerbkime kovotojus už mūsų laisvę.
PRADŽIA: Bažnyčios skveras (prie Tauragės Švš. Trejybės bažnyčia, Stoties g. 2, Tauragė). Ekskursiją vesRaimondas Matemaitis.
Prakartėlė: istoriškumas, simbolika ir prasmė… Nuo grožio prie sakralaus, o gal priešingai? Prašnekinkim prakartėlės personažus… Kalėdos tam tinkamas metas!
PRADŽIA: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ (Dariaus ir Girėno g. 5, Restauratoriaus dirbtuvės). Dirbtuves vesAudronis Skurvydas. Vietų skaičius ribotas. REIKALINGA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA tel. Nr. 8 676 87 756 arba info@tauragesmuziejus.lt
Senosiose Tauragės miesto kapinėse nuo jų atidarymo pradžios buvo laidojami katalikai, evangelikai liuteronai ir naujakuriai stačiatikiai. Per beveik du šimtus metų vienų konfesijų plotai kapinėse plėtėsi, kitų – traukėsi, nes žmonių gyvenimai klostosi nebūtinai taip kaip valstybės. Ekskursijos metu kalbėsime apie etnokonfesines mažumas, kurios XIX-XX a. gyveno Tauragės krašte.
PRADŽIA: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ (Dariaus ir Girėno g. 5, Etnografijos ekspozicija). Ekskursiją ves Renata Jančiauskienė.
Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt arba tel. Nr. 8 676 87 756
Išbandykite virtualų turą po “Dingusią Tauragę”, kuris nukels į 1939-1945 m. laikotarpį ir padės geriau suprasti, kaip anksčiau atrodė kai kurios Tauragės vietos http://virtualusturas.tauragesmuziejus.lt/ Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ jau trečius metus gyvuojanti „Kultūros muitinė“ kvietė Tauragės pilies menėse įgyti naujas kultūrines patirtis. Juk pati muitinės idėja visada buvo apie mainus, rankomis apčiuopiamų prekių ar daiktų ir nematomų idėjų mainus. Trumpa šių metų projekto apžvalga. Kino mėnuo Pirmasis renginys – pažintis su nebyliuoju 1915 m. kinu “Filibusė”, akompanuojant profesionaliam pianistui […]
Prieš keletą metų, Duonos dienai gimę personažai – Agota ir Aldona šiemet liūdėjo, kad negalės su visais susitikti ir pasivaišinti gardžia duonele. Todėl jos pabandė prisitaikyti prie šių dienų ir išsitraukusios kamerą, kaip visada su žiupsneliu humoro, pasikalbėjo apie duonos papročius. Nuotaikingą video filmuką, galite pažiūrėti ČIA, kurį sukūrė muziejininkė.