„Žodžiai-pa-trankos“ leidinio pristatymas
2022 Gegužės 11

„Žodžiai-pa-trankos” – interaktyvus sakytinio žodžio poezijos ir literatūros edukacijos leidinio pristatymas. Jame leidinio autoriai-sudarytojai – Asta Volungė ir Jovaras Kelpšas pristatys sakytinio žodžio poeziją kaip žanrą ir kaip literatūros edukacijos metodą. Taip pat išgirsite šio žanro pavyzdžių – leidinyje publikuotų autorių kūrybos ir galėsite patys išbandyti kūrybinius pratimus. 

Žodžiai-pa-trankos

Ir trankos!

Ir trankos!

Šnioja palei šoną

Slysta per makufelį

Šauna į mėnulį

Ir sudūžta lemputė

Rikošetas

Pataiko į smilkinį

Iškrenta smegenys

Susiraitęs

gal kiek sergantis

Liežuvis

užsikloja paraku

Iššauna patranka

Ir pergalė-

Žodis!

Ar žodžiai trankosi? Ar žodžiai gali būti patrankos? Ar svarbūs žodžiai turi būti šnabždami ar rėkiami? Kas yra literatūra? Maironis, Donelaitis, Šekspyras, Kamiu? O gal Beata Tiškevič? Ir kuo skiriasi Šekspyras nuo pikto vairuotojo, o šis – nuo skelbimo apie dingusį kačiuką?

Ne be reikalo šiais klausimais pradedamas leidinys „Žodžiai-pa-trankos“ – jame peržiangiamos ribos tarp kasdienių žodžių ir literatūros, tarp autoriaus ir skaitytojo, tarp kūrybos ir vandalizmo.

Kviečiame pasimėgauti netradicine poezija, pasišnekėti apie literatūrinius išsidirbinėjimus, nesiekiančius būti tobulais, verčiau visiems prieinamais, išlaisvinančiais ir jungiančiais į bendruomenę.

Leidinys yra Kauno menininkų namų literatūros edukacijos programos „Trenksmas“ dalis, programa finansuota Lietuvos Kultūros tarybos.

///

Renginyje bus fotografuojama. Daugiau informacijos: info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!