Trys Tauragės istorijos: suprasti kitą
2024 Vasario 9

Goethes institutas ir Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į projekto „Išplėstinė Lietuva: suprasti kitą“ metu sukurtų trijų dokumentinių istorijų pristatymą-diskusiją. Diskusiją moderuos žurnalistė Jolanta Beniušytė.VIETA: Tauragės pilies menės


LAIKAS: 2024 02 09, 16.00.Renginyje bus pristatomi trijų muziejininkų: žurnalistės Eglės Červinskaitės, rašytojos Renatos Jančiauskienės (kūrybinis slapyvardis Renata Karvelis) ir fotografo Mindaugo Černecko parengti dokumentiniai pasakojimai. Muziejininkai daugiau nei pusmetį tyrinėjo vietos bendruomenei gerai žinomų asmenybių: tremtinio Prano Rindoko ir jo anūkės Juditos, fotografo Benjamino Pociaus, bei vietos – Bažnyčių gatvės istorijas iš skirtingų perspektyvų. Jiems padėjo mentoriai, NARA žurnalistai Karolis Vyšniauskas ir Berta Tilmantaitė bei rašytojas Rimantas Kmita.


Autoriai istorijoms kurti pasirinko skirtingas medijas: Renata Karvelis pristatys radijo dokumentiką, Mindaugas Černeckas – fotopasakojimą, o Eglė Červinskaitė – publikaciją, papildytą fotopasakojimu ir unikaliu audioįrašu.

Pilies menėse bus galima išvysti ir Benjamino Pociaus archyvinių fotografijų parodą „Apie vaikus“. Paroda eksponuojama iki vasario 29 d.

Žvelgdamas į savo herojų B. Pocių pro objektyvą M. Černeckas bandė suprasti, koks yra senjoro gyvenimas bei papasakoti įdomaus žmogaus, menininko gyvenimo istoriją. Be susitikimų su herojumi Mindaugas pasitelkė B. Pociaus fotografijų archyvą, saugomą Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. Šis pasakojimas tapo ir savotišku atsisveikinimu su tauragiškiu fotografu B. Pociumi, kuris visai neseniai, gruodį, prieš paviešinant parengtą publikaciją, išėjo amžinybėn.

Per pasaulinius karus paribio miestas – Tauragė, gerokai apgriauta, miestiečius ištiko atminties erozija, nes su pastatais dingo ir prisiminimai. Kartu su savo mentoriumi NARA žurnalistu Karoliu Vyšniausku poetė Renata Karvelis parengė radiodokumentiką „Bažnyčių gatvės istorijos“. Garso dokumentikoje klausytojai kviečiami tauragiškių akimis pamatyti Bažnyčių gatvę, kuri intuityviai laikoma centrine menamo senamiesčio gatve.

Eglei Červinskaitei prakalbinti Tremties ir rezistencijos muziejaus įkūrėjo Prano Rindoko artefaktus padėjo jo anūkė Judita, turėjusi ypatingą ryšį su senoliu iki pat jo mirties. Judita išsaugojo Prano rašytus laiškus Pranciškai, savo būsimai žmonai, kurią pati švelniai vadina babute. Anūkės lūpomis pasakojama jų meilės ir gyvenimo po tremties istorija atskleidžia žmogišką ir jautrią partizano asmenybę, jo charakterį, meilę Tėvynei Lietuvai ir pasiryžimą įamžinti tremtinių ir politinių kalinių kančias.


Goethe’s instituto Lietuvoje vykdomo projekto „Išplėstinė Lietuva: suprasti kitą“ tikslas – tobulinti įvairių kultūros srities profesijų atstovų medijų bei žurnalistikos kompetencijas bei paskatinti juos sukurti dokumentines publikacijas.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Daugiau informacijos info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!