Slemo dirbtuvės su Mariumi P. E. Martynenko
2023 Balandžio 6

TAURAGĖ – LIETUVOS SLEMO SOSTINĖ – su tokiu šūkiu penktus metus skaičiuosiantis Tauragės slemas pasitinka „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ metus. Kviečiame poetus, literatus, esamus ir būsimus slemerius į dirbtuves su vienu žinomiausių Lietuvoje slemerių Mariumi P. E. Martynenko. Balandžio 6 d. 16 val. Tauragės pilies menėse kartu su juo kursime ir kalbėsime apie slemą. 

REGISTRACIJA: https://apklausa.lt/f/registracija-i-slemo-dirbtuves-su-mariumi-p-e-martynenko-2023-balandzio-6-d-fxak1kn/answers/new.fullpage

MARIUS POVILAS ELIJAS MARTYNENKO – rašytojas (g. 1993), slemo kūrėjas, 2016-ųjų Europos slemo čempionate Belgijoje užėmė trečią vietą. 2018 metais išleista debiutinė knyga „Be penkių pasaulio pradžia“ (leidykla „Tyto alba“).

APIE SLEMĄ TAURAGĖJE: 

Kuo skiriasi Tauragės slemas nuo Lietuvos slemo? Tauragėje organizuojamos slemo varžybos skiriasi vertinimo sistema. Jeigu Vilniuje, Kaune ar Šiauliuose vertinimas vyksta kortelėmis, kurias atsitiktine tvarka gauna keli žmonės auditorijoje, tai Tauragėje slemo varžybų metu komisija virsta visa renginio auditorija – čia veikia vadinama „klyksmų“ sistema. Visi atėję į renginį yra betarpiškai įtraukiami, dėl to Tauragės sleme yra daugiau bendrystės jausmo nei didžiuosiuose miestuose organizuojamuose slemuose, kur anonimiškumas gilesnis, kur žmonės vienas kito taip ir lieka nepažinę. O Tauragės sleme taip nėra – visi čia yra laukiami, visi palaikomi, atsikratoma amžiaus stereotipų, kas neva gali, o kas jau nebegali būti šiuolaikinės performatyviosios poezijos kūrėjais.

Projektą „Slemas su ragais 2023“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė

Prenumeruokite naujienlaiškį!