Meninė akcija „Džiaugsmo upė“ | KVADRATU
2024 Gegužės 31

Festivalis KVADRATU‘24: kartų polilogas 

Bažnyčių gatve riedės 2500 juodų kamuolių. 

Tarsi pajusdami laisvę, tačiau tik veikiami gravitacijos jėgos įsiterps į peizažą, kurdami naują, fragmentišką kraštovaizdį, palydimą daugiaplanių prasmių asociacijų. Meninė akcija kuriama apmąstant laisvės ir realumo santykį, o jos atlikime gimsta platūs šiandienos kontekstų ir aplinkybių įvaizdžiai, kurių kiekvienas yra teisingas. Galbūt laisvė – tik miražas. Oazė, kurią norime pasiekti, kad taptume geresniais. Tai santykinis dydis, nusakantis atstumą iki tikslo, kuris didėja tolygiai su įdedamų jį pasiekti pastangų kiekiu.

Idėjos autorius: Paulius Markevičius.
Atlikėjai: Julija Šatkauskaitė, Laurynas Jurgelis, Viktoras Fedorenko, Marija Petravičiūtė, Vygandas Vadeiša.
Prodiuseris: Be kompanijos
Nuotraukų autorius: Martynas Norvaišas VIETA: Bažnyčių gatvė


LAIKAS: 05 31 / 12.00–13.00

Apie festivalį:

Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, ieškome kas mus vienytų. Todėl 2024-ų metų festivalyje „Kvadratu“ kviesime į kartų polilogą. Kartų poliloge analizuosime sąveiką ir iš to kylančius konfliktus, kurie neišvengiami tarp skirtingose socialinėse tikrovėse užaugusių kartų. O gal konflikto nėra, tik mes to nežinome? Juk kiekviena karta turi teisė į pasaulio laiką, išteklius, į savo jaunystę. Kad ir kaip bebūtų, svarbu patirties perdavimas. 

Gegužės 18–spalio 31 d. šiemet vyksiantis KVADRATU yra meno festivalis, rengiamas nuo 2018-ųjų ir apjungiantis profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą, šiuolaikinį šokį bei tapybą ir visai vasarai paverčiantis Tauragės miesto erdves meno galerija po atviru dangumi. 

Festivalį KVADRATU organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“.

Visi festivalio renginiai yra NEMOKAMI.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė. 

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Daugiau informacijos: info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!