Kovo 8 | Ekskursija
2022 Kovo 8

Tarptautinė moters diena tradiciškai yra švenčiama kovo 8-ąją, kai kuriose šalyse tai net valstybinė šventė. Lietuvoje kovo 8-oji – atmintina diena, švenčiama kaip Tarptautinė moterų solidarumo diena, tačiau šią dieną užuot kalbėjus apie moterų pasiekimus ir solidarumą… moterys gauna į rankas tik tulpes. 2022 metais, kai viešojoje erdvėje vis dažniau iškeliami žmogaus teisių klausimai, feminizmo temos vėl aktualios.

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kovo 8-ąją aktualizuoja moterų klausimus. Ekskursijos, performanso, diskusijos formatu Tarptautinės moters dienos proga prisiminsime jų vaidmenį Lietuvos istorijoje, mene ir šiandieniniuose kontekstuose.

Šventišką kovo 8-osios pietų pertrauką praleisk muziejuje kartu su draugėmis ar kolegėmis. Kviečiame 12:15 val. atvykti į Fotografijos galeriją (Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė), kur bus eksponuojama fotomenininkės Liucijos Karalienės paroda „Riba“. Kartu su istorike peržvelgsime moterų judėjimus XX a. pr., moterų vaidmenį nepriklausomybės priešaušryje, kaip moterys pareiškė norą dalyvauti valstybės atkūrime. Fotografijų parodą apžiūrėsime skambant išpažintinės poezijos tekstams. Renginio trukmė apie 30 min.

///

Muziejaus renginiuose lankykitės saugiai, jų metu privaloma dėvėti respiratorius. Renginyje bus fotografuojama.
Daugiau informacijos: kultura@tauragesmuziejus.lt arba 86 22 59 269

Prenumeruokite naujienlaiškį!