Ginto Kavoliūno parodos „Rekonekcijos“ atidarymas
2022 Lapkričio 17

Lapkričio 17 dieną, 17 valandą, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijoje atidaroma personalinė Ginto Kavoliūno paroda „Rekonekcijos“.

Parodoje skirtingomis analoginės fotografijos technikomis atspausti autoriniai antspaudai, sukurti panaudojant įvairius analoginės fotografijos prietaisus bei medžiagas. Rekonekcijos (iš anglų k. reconnection – pakartotinis prisijungimas) šiuo atveju pasirenkamas kaip papildomas ir sąmoningas kontaktas su kadais naudota fotografijos technika, medžiagomis ir kt. Autorius jau gana seniai domisi senosiomis fotografijos technologijomis. Būtent dėl šios priežasties kolegos, draugai ir mažiau pažįstami žmonės jam pradėjo dovanoti seną analoginę fototechniką, nereikalingus chemikalus, įvairias jiems laikyti naudotas talpas, fotopopierių ir kt. Kai kuriuos daiktus jis pirko internete. Taip susiformavo kolekcija iš kadais itin aktualių fotografiniame procese, bet šiandien jau nenaudojamų priemonių.

Rekonekcijos – savotiškas sugrįžimas į praeitį reflektuojant ją dabartyje, kūrybai pasitelkiant autentiškus fotografijos prietaisus. Autentiškumas čia dvilypis. Pirma, šie daiktai konstatuoja praeityje vykusius fotografinius procesus, antra – jie priklauso konkretiems meistrams: A. Sutkui, A. Valiaugai, S. Žvirgždui, V. Daraškevičiui ir kt. G. Kavoliūno sukaupti artefaktai tampa savotiškais įvairių Lietuvos autorių kūrybos liudininkais, o dar tiksliau – kūrybos įkalčiais. Visi jie dalyvavo procesuose, kurie mums pažįstami tik iš rezultatų.

Po parodos atidarymo autorius praves edukacinį užsiėmimą „Ženklai: spalvotosios chemigramos dirbtuvės“. Būtina išankstinė registracija 8 678 67 520.Paroda veiks iki sausio 10 dienos Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ (Dariaus ir Girėno g. 5)

Prenumeruokite naujienlaiškį!