Ekskursija po KVADRATU parodas
2023 Spalio 7

Šeštadienį, spalio 7 d. kviečiame į ekskursiją po parodą „Odė paskutiniam dirbančiam žmogui“ ir fotografijų parodas mieste bei susitikimą su plenero COT dalyviais. Susitinkame 18.00 Pilies aikštėje!

Rugsėjo 29 d. „Skaičiukuose“ atidaryta Tado Kazakevičiaus paroda „Odė paskutiniam dirbančiam žmogui“. Seniai duris užvėrusią, modernizacijos taip ir nepaliestą SMEG gamyklą pabudino fotomenininko užfiksuoti kadrai, piešiantys žmogaus, kaip nykstančios rūšies industrinėje realybėje portretą. Autoriaus Tado Kazakevičiaus fotografinį pasakojimą papildo Pijaus Džiugo Meižio sukurta garso instaliacija.

Paroda atvira iki spalio 15 d., IV–V 17–19 val., VI 12–15 val. Įėjimas į laikiną galeriją – nuo Gedimino g. Adresas – Gaurės g. 22, Tauragė.

Pilies aikštėje, pačioje miesto širdyje, šiemet eksponuojama plenero „Camera obscura Tauragė“ dalyvių darbų paroda. Pleneras muziejuje vyko balandžio pabaigoje, į jį susirinko per 30 fotografijos meistrų ir perspektyvių jaunųjų fotografų iš visos Lietuvos. Fotografijos entuziastai dalijosi patirtimi, gamino pinhole kameras ir žvelgė į Tauragės miestą pro adatos skylutę – fotografavo miestą pačias giliausias fotografijos šaknis menančiu Camera obscura metodu.

SUSITIKIMO VIETA: Pilies aikštė.


LAIKAS: 10 07, 18.00 val.


TRANSPORTO PRIEMONĖ: pėsčiomis ir automobiliu.

VEIKSMAS: Susitikimas su parodos COT autoriais Greta Barišauskaite, Ailandu Legačinsku, Skaja Sikarskaite ir kuratoriumi Juozu Petkevičiumi.

Lankysime parodas:CAMERA OBSCURA TAURAGĖ (COT). Pilies aikštė
Renaldas Malychas, Juozas Petkevičius. METALISTAI. Atgimimo aikštė
Rūta Žukė. KAIP GYVENI, KUNIGE. J. V. Kalvano parkas
Tadas Kazakevičius „Odė paskutiniam dirbančiam žmogui“ (į vietą vyksime automobiliu).

///Apie festivalį:

Birželio 2–spalio 15 d. vykstantis KVADRATU yra festivalis, jau penktus metus apjungiantis profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą, šiuolaikinį šokį ir kita bei visai vasarai paverčiantis Tauragės miesto erdves fotografijos galerija po atviru dangumi.

Dėl istorinio konteksto ir pasienio krašto ypatybių Tauragės identitetas nėra aiškiai apibrėžtas ir nuolat kinta, tai primena pro miestą tekančios Jūros upės vandenį ir Heraklito žodžius: „Į tą pačią upę neįbrisi du kartus.“ Gyventojų kartų skirtumai reiškia, kad žmonės jau užaugo skirtingose miestuose, todėl savo santykį su aplinka suvokia nevienodai.

Ką mes matome ir mąstome? Ar stereotipai vis dar apie mus? Kaip mus mato kiti? Šiemet per šimtmečių ir dabarties kaleidoskopą žvelgiame į miesto tapatybę bei meno kalba analizuojame miesto veidą kaustančius stereotipus. 2023 m. festivalio šaukinys: „į tą pačią Jūrą neįbrisi du kartus“.

Festivalį KVADRATU organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Visi festivalio renginiai yra NEMOKAMI.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Tauragės rajono savivaldybė ir LR kultūros ministerija.

Festivalis KVADRATU yra „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programos dalis.

Renginyje bus fotografuojama. Daugiau informacijos: info@tauragesmuziejus.lt arba 8 676 87 756

Prenumeruokite naujienlaiškį!