Susipažinkite: Smailiauodegė antis

Įdomiausias laikas paukščiams stebėti yra pavasarinių ir rudeninių migracijų metas. Šiuo metu, jeigu pasiseks, galima pamatyti rūšių, kitu metu Tauragės krašte neaptinkamų ir negyvenančių. Šį pavasarį pasisekė sutikti porelę vienų rečiausių Lietuvoje perinčių ančių – smailiauodegių ančių.

Smailiauodegė – tai yra grakšti antytė, smulkesnė už didžiąją antį, su ilgu kaklu ir labai ilga uodega. Patelė labiau panaši į didžiosios anties patelę. Patinėlį perėjimo sezono metu su kitų rūšių antimis supainioti neįmanoma dėl jo išskirtinės išvaizdos. Smailiauodegė antis randama perinti ne kasmet. Ji yra įtraukta į Lietuvos raudonąją knygą, kategorija 1(E) – t.y., prie išnykimo ribos.

Šios antys dažniausiai minta augaliniu maistu ir jo ieško vandenyje vakare arba naktį. Žiemoja Vakarų Europoje, Viduržemio jūros pakrantėje, Afrikoje, pietinėje Azijoje. Ši rūšis Lietuvoje migracijų metu dažniausiai yra sutinkama pajūryje ir Nemuno deltoje. Tauragės krašte sutinkama retai, perėjimo atvejų neužfiksuota.

Aleksandras Naryškin

Tauragės krašto muziejus „Santaka“