Ernesto Kuckailio knygos ,,Partizanai: kovoti, išgyventi, nugalėti“ pristatymas
2023 January 12

Sausio 12 d. 18 val. kviečiame į Tremties ir rezistencijos muziejų (Prezidento g. 38, Tauragė), kur vyks susitikimas su knygos ,,Partizanai: kovoti, išgyventi, nugalėti“ autoriumi Ernestu Kuckailiu. Renginio metu bus galimybė įsigyti knygą. 

APIE AUTORIŲ IR KNYGĄ

Lietuvos kariuomenės Mokymų ir doktrinos valdybos Karybos instituto direktorius, pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis atsiliepia apie autorių ir leidinį: „Viršila Ernestas Kuckailis – profesionalus karys, savanoris nuo 1991 m. Dalyvavo trijose tarptautinėse misijose Kosove, Afganistane ir Irake. Antroje ir trečioje misijoje man teko garbė vadovauti Lietuvos kontingentams. Ernestas ir dabar, t. y. jau trečią kartą mano pavaldinys.  Antrą „komandiruotę“ Ernestas aprašo savo pirmojoje knygoje „Trispalvio Erelio skrydis“. Tai knyga apie pirmąjį Lietuvos specialiųjų pajėgų eskadroną „Erelis-02“ Afganistane.

Šį kartą skaitytojo rankose jau devintoji Ernesto Kuckailio knyga. Partizaninis karas, Laisvės kovos neatsitiktinai tapo jo knygų tema. Tai atėjo iš šeimos, su genais ir motinos pienu: jo šeima buvo tiesiogiai susijusi su ginkluota rezistencija, paliesta ir skaudžių netekčių. Todėl ankstesnėse knygose partizaninis karas atskleidžiamas labiau per žmonių išgyvenimus, kartais paprastus buitinius dalykus, nesiekiant tiksliai atkurti įvykių.

Ši knyga kitokia. Joje gausu svarbių ištraukų su nuorodomis į šaltinius. Atlikta partizaninio karo pokyčio analizė, apžvelgta struktūra, taktika, logistika, žvalgyba, spauda ir t. t. O svarbiausia – asmenybės.

Karas po karo Lietuvoje baigėsi 1993 metų rugpjūčio 31 dieną, kai paskutinis okupantas paliko Lietuvos teritoriją. Ernestas Kuckailis – tiesioginis šių įvykių dalyvis. Partizanų valstybė laimėjo. Ernestas užbaigė protėvių pradėtą kovą prieš žiaurųjį okupantą. Žodis „užbaigė“ neturėtų būti suprastas neteisingai. Laisvė turi būti saugoma, stiprinama ir puoselėjama. Knyga „Partizanai: kovoti, išgyventi, nugalėti“ skaitytojui primins, kokia jos kaina. Dabar saugant tautos atmintį svarbiausias Ernesto ginklas – rašytojo plunksna.“

///


DAUGIAU INFORMACIJOS APIE RENGINĮ tel. Nr. 8 616 45 051 arba el.p. raimondas.matemaitis@tauragesmuziejus.lt

Subscribe newsletter