Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai sužinos, kaip atsiranda rūbai, kokia buvo žieminė moters apranga, vietoj ko buvo nešiojamos didelės vilnonės skaros, kaip išradingai ir puošniai moterys megzdavo pirštines ir kojines, kaip vadinasi tradicinis žemaičių apavas. Taip pat sužinosite, kuo skiriasi išeiginiai ir darbo drabužiai, kokie buvo Tauragės krašto moterų prijuosčių raštai, kokios dominuojančios moterų aprangos spalvos, kaip moterys ryšėjo skareles ir kam buvo skirtos dėžutės „šiušelkikės“, sutvirtintos žąsies plunksnomis. Išgirsite ir apie vyrų darbo bei išeiginius rūbus.
Etnografijos ekspozicijoje pamatysite drabužių skalbimo bei lyginimo prietaisus, senovinius kočėlus, lyginimo įrenginį „manglius“, kultuvę ir skalbinių trintuves, įvairius lygintuvus, kurių vieną, skirtą sermėgoms lyginti, sunku net pakelti.
Praktinėje edukacijos dalyje pavaikščiosite apsiavę klumpes, paliesite linų grįžtę, prisimatuosite piemenėlio marškinius, o atminčiai gausite po sruogelę linų siūlų. Naudojant interaktyvų stalą, turėsite galimybę pagal pavyzdžius sudėlioti visų penkių Lietuvos etnografinių regionų tautinius rūbus.
Kaip užsisakyti? info@tauragesmuziejus.lt arba tel. 8 676 87756
Prašome informuoti iš anksto dėl edukacijos dalyvių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių.
Skirta: 5–12 kl. mokiniams, suaugusiems, šeimoms
Grupė: Iki 20 asmenų
Kaina: 1,5 €/asm.
Trukmė: 60 min.
Adresas: Tauragės krašto muziejus „Santaka“,Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė
Šiaudiniai sodai yra labai svarbi mūsų tautos papročių dalis. Sodas buvo kabinamas virš kūdikio lopšio, dovanojamas jaunavedžiams, kaip turtingo gyvenimo linkėjimas, jais buvo puošiami namai. „Nieko neverta toji mergelė, katra sodo nemoka suverti“, – taip žmonės sakydavo. Atvykę į edukacinį užsiėmimą turėsite puikią galimybę susipažinti su seniausiu tradiciniu amatu. Verdami sodą iš gležnų ir trapių […]
Edukacinė programa vyksta Etnografijos salėje prie Tauragės krašto etnografinių rūbų ir jų piešinių stendo.
Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažins su fotografijos atsiradimo istorija ir vienu iš fotografijos gavimo būdų – fotograma. Tai procesas, kai nuotrauka daroma be fotoaparato, apšviečiant jautrią šviesai medžiagą, ant kurios gali būti sudėti įvairūs daiktai bei objektai. Nuotraukoje atsispindės grafinė daikto projekcija juodame fone. Moksleiviai fotografijos laboratorijoje esant raudonam apšvietimui iš savo kuprinėse esančių smulkių […]