Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai sužinos, kaip atsiranda rūbai, kokia buvo žieminė moters apranga, vietoj ko buvo nešiojamos didelės vilnonės skaros, kaip išradingai ir puošniai moterys megzdavo pirštines ir kojines, kaip vadinasi tradicinis žemaičių apavas. Taip pat sužinosite, kuo skiriasi išeiginiai ir darbo drabužiai, kokie buvo Tauragės krašto moterų prijuosčių raštai, kokios dominuojančios moterų aprangos spalvos, kaip moterys ryšėjo skareles ir kam buvo skirtos dėžutės „šiušelkikės“, sutvirtintos žąsies plunksnomis. Išgirsite ir apie vyrų darbo bei išeiginius rūbus.
Etnografijos ekspozicijoje pamatysite drabužių skalbimo bei lyginimo prietaisus, senovinius kočėlus, lyginimo įrenginį „manglius“, kultuvę ir skalbinių trintuves, įvairius lygintuvus, kurių vieną, skirtą sermėgoms lyginti, sunku net pakelti.
Praktinėje edukacijos dalyje pavaikščiosite apsiavę klumpes, paliesite linų grįžtę, prisimatuosite piemenėlio marškinius, o atminčiai gausite po sruogelę linų siūlų. Naudojant interaktyvų stalą, turėsite galimybę pagal pavyzdžius sudėlioti visų penkių Lietuvos etnografinių regionų tautinius rūbus.
Kaip užsisakyti? info@tauragesmuziejus.lt arba tel. 8 676 87756
Skirta: 5–12 kl. mokiniams, suaugusiems, šeimoms
Grupė: Iki 20 asmenų
Kaina: 1,5 €/asm.
Trukmė: 60 min.
Adresas: Tauragės krašto muziejus „Santaka“,Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė
Tai istorijos pamoka – spektaklis, kurios metu lankytojai bus tardomi KGB kabinete. Kiekvienas „sulaikytasis“ savo kailiu patirs sovietų saugumiečių patyčias, smurtą, verbavimą, bus mokomi sovietinių lozungų, pažinti „naują“ istoriją. Prieš tai, kiekvienas dalyvis supažindinamas su edukacijos taisyklėmis, sutikdamas su jomis – pasirašo sutikimą. KGB tardytojo pareigas atlieka buvęs Tauragės liaudies teatro aktorius. Po šio interaktyvaus […]
Velykos – viena seniausių lietuviškų švenčių, kuri turi išsaugojusi daugiausiai papročių ir tradicijų. Pavasario šventė neapsieina be pagrindinio akcento – margučio, kuris pasitelkiamas tam, kad žemė ir gamta greičiau pabustų iš žiemos miego. Kiaušinių marginimo būdų yra ne vienas: dažymas augalais, skutinėjimas, „rašymas“ tikru bičių vašku. Atvykę į edukacinį užsiėmimą turėsite puikią galimybę susipažinti su […]
Mergvakariui skirtas užsiėmimas, kupinas užkalbėjimų, burtų, meilės magijos ir prietarų, pagal kuriuos senovėje lietuvaitės burdavosi norėdamos ištekėti.