Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai sužinos, kaip atsiranda rūbai, kokia buvo žieminė moters apranga, vietoj ko buvo nešiojamos didelės vilnonės skaros, kaip išradingai ir puošniai moterys megzdavo pirštines ir kojines, kaip vadinasi tradicinis žemaičių apavas. Taip pat sužinosite, kuo skiriasi išeiginiai ir darbo drabužiai, kokie buvo Tauragės krašto moterų prijuosčių raštai, kokios dominuojančios moterų aprangos spalvos, kaip moterys ryšėjo skareles ir kam buvo skirtos dėžutės „šiušelkikės“, sutvirtintos žąsies plunksnomis. Išgirsite ir apie vyrų darbo bei išeiginius rūbus.
Etnografijos ekspozicijoje pamatysite drabužių skalbimo bei lyginimo prietaisus, senovinius kočėlus, lyginimo įrenginį „manglius“, kultuvę ir skalbinių trintuves, įvairius lygintuvus, kurių vieną, skirtą sermėgoms lyginti, sunku net pakelti.
Praktinėje edukacijos dalyje pavaikščiosite apsiavę klumpes, paliesite linų grįžtę, prisimatuosite piemenėlio marškinius, o atminčiai gausite po sruogelę linų siūlų. Naudojant interaktyvų stalą, turėsite galimybę pagal pavyzdžius sudėlioti visų penkių Lietuvos etnografinių regionų tautinius rūbus.
Kaip užsisakyti? info@tauragesmuziejus.lt arba tel. 8 676 87756
Skirta: 5–12 kl. mokiniams, suaugusiems, šeimoms
Grupė: Iki 20 asmenų
Kaina: 1,5 €/asm.
Trukmė: 60 min.
Adresas: Tauragės krašto muziejus „Santaka“,Dariaus ir Girėno g. 5, Tauragė
Mergvakariui skirtas užsiėmimas, kupinas užkalbėjimų, burtų, meilės magijos ir prietarų, pagal kuriuos senovėje lietuvaitės burdavosi norėdamos ištekėti.
Asambliažo kūryba – puikus įrodymas, kaip prasmingai, saugant gamtą, galima panaudoti tą patį daiktą kelis kartus. Meno aplinka yra puiki erdvė nurimti, pažinti save ir auginti vidinės pilnatvės jausmą. Edukacinio užsiėmimo metu bus aptariama asambliažo technika, grafikos technikų išskirtinumas ir modernumas. Praktinėje edukacijos dalyje dalyviai patys taps menininkais ir kurs asambliažą. Ant gautos plokštumos klijuos […]
Mokiniai vedami į archeologijos bokštą, papasakojama apie baltų gentis, Tauragės regione gyvenusius skalvius ir žemaičius. Atskleidžiama darbo įrankių, papuošalų raida bėgant šimtmečiams.