Tauragė yra parubežio miestas, kur kadaise egzistavo kelios religijos ir kalbos. Viena jų – pietų žemaičiai dūnininkai. Puoselėjant šių kraštų nematerialųjį kultūros paveldą Etnografijos ekspozicijoje vedama edukacinė programa „Raganavimas vaikams“. Tai užkalbėjimai, burtai ir prietarai, kuriais vadovavosi žemaičiai kasdienoj ir per tradicija tapusias šventes. Dalyviai paraganaus ir pačieravuos, baisiai skanios arbatos pakaštavuos.
Pietų žemaičių tarme užsiėmimą veda raganaitės-laumaitės personažas. Trukmė 1 akademinė valanda. Kaina 3 €/asm. Skirta 1-6 kl. mokiniams.
Adresas: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Dariaus ir Girėno g. 5 (Etnografijos ekspozicija)
Daugiau informacijos: 862259269 arba renginiai@tauragesmuziejus.lt
Tai judrus ir nuotaikingas edukacinis užsiėmimas, kurio metu išmokstama senojo virvių vijimo amato vindeliais, kartais dar vadinamais vijurkais.
1843 m. Onorė de Balzakas yra buvęs Lietuvoje. Tų metų pavasarį jis atplaukė į Peterburgą pas grafienę E. Hanską, kurią ketino vesti.
Programa skirta suteikti vaikams elementarių žinių apie mūsų krašto paukščius, pagilinti moksleivių teorines žinias, gautas per biologijos pamokas, įskiepyti praktinius įgūdžius, padedančius atpažinti gausiausias paukščių rūšis gamtoje.