TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

Lankymas:

   I–IV –  9–17 val.

    V  915.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 676 87 756, +370 616 38 836

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

Waterbird logoPirmosios tarptautiniu mastu koordinuotos vandens paukščių apskaitos buvo surengtos dar 1967 metais. Tarptautinių vandens paukščių apskaitų (angl. International Waterbird Census (IWC)) informacija tapo svarbi vandens ir pelkių paukščių apsaugai visame pasaulyje. Žiemojančių vandens paukščių apskaitos Lietuvoje tapo tradicine ir jau penktus metus iš eilės vykstančia Lietuvos ornitologų draugijos iniciatyva siekiant ne tik planuoti žiemojančių paukščių apsaugą, bet ir vertinant Vakarų Palearktikos vandens paukščių populiacijų gausą (birdlife.lt informacija). Sekmadienį Lietuvoje buvo paskutinė žiemojančių vandens paukščių apskaitos diena. Pagal susitarimą, Lietuvoje jis vyko tris dienas, sausio 15 – 17 dienomis. Projekte jau ne pirmus metus dalyvavo Tauragės krašto muziejaus specialistas gamtininkas Aleksandras Naryškin. Buvo ištirtos pastovios žiemojančių vandens paukščių susibūrimo vietos – Zumpės tvenkiniai Žalgirių mikrorajone ir Jūros upės ruožas nuo užtvankos iki geležinkelio tilto per Jūrą už Taurų kaimo.

Gausiausia žiemojančių vandens paukščių rūšis – didžioji antis. Šiemet nuo užtvankos ir iki pėsčiųjų tilto ruože jų susirinko ne tiek daug - tik apie 120 vnt. Didžioji dalis ančių būriuojasi Jūros upėje ties Taurų kaimu, kur jų suskaičiuota 415 vnt.

Tauragėje prie tilto antys yra maitinamos ir nebaigščios, pamačiusios žmogų jos greitai artinasi prie kranto, laukdamos vaišių. Priešingai, Tauruose žiemojančios antys žmonėmis nepasitiki.

Didžiosios antys – nevienintelė Tauragėje žiemojanti vandens paukščių rūšis, nors tokių rūšių įvairovė šiemet labai nedidelė. Buvo aptikta viena gulbė nebylė ir vienas pasilikęs žiemoti pilkasis garnys.

O Tauruose į didžiųjų ančių būrį įsimaišė vienas dančiasnapio patinas.

Taip pat netoli ančių susibūrimo vietų buvo pastebėtas jūrinis erelis.

Žalgirių mikrorajone mažas neužšalęs Zumpės ruožas sutraukė gausų didžiųjų ančių būrį. Jų suskaičiuota 161. Jos yra palaikomos žmonių, maitinamos, o maistą ima tiesiog iš rankų ir jaučiasi puikiai.

Žiemojančių paukščių skaičius skirtingais metais svyruoja, o rūšių sudėtis irgi nevienoda. Deja, šiemet neteko matyti nei klykuolių, nei kuoduotųjų ar rudagalvių ančių, kurių pasitaikydavo praeitais metais.