TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

Lankymas:

   I–IV –  9–17 val.

   V–VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. +370 676 87 756, +370 446 51 468

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 639 45 667

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

TIC baneris

LIMIS2

Cepausko baneris

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Tauru parkas

Remejai

Rekomenduojame naudoti naršykles
Firefox arba Chrome:

Firefox-logologo-chrome

Tauragės pilis 360°

Muziejaus istorija

 
 

1Tauragės krašto muziejus įkurtas 1990-09-01. Jis ilgą laiką veikė kaip Tauragės rajono savivaldybės Kultūros centro padalinys ir vadinosi „Santakos“ muziejumi. Taip buvo pavadintas todėl, kad Tauragės rajone tarsi į vieną upę suteka įvairių konfesijų, tautybių žmonių gyvenimo istorija ir papročiai. Po 2010-02-01 įvykusios reorganizacijos įsteigta Tauragės rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga Tauragės krašto muziejus. Muziejaus struktūrą sudaro Istorijos-etnografijos skyrius, Gamtos-fotografijos skyrius, Tremtinių ir politinių kalinių kančių namų ekspozicija, Skaudvilės krašto muziejinė ekspozicija.


Muziejui vadovauja ir jo veiklą organizuoja direktorius. Darbuotojai organizuoja savo veiklą pagal skyrių nuostatus, kaupia informaciją ir eksponatus, susijusius su Tauragės krašto kultūros istorija, gamta, žmonėmis, rengia ekspozicijas, tyrinėja ir populiarina sukauptas muziejines vertybes, bendradarbiauja su aukštųjų mokyklų mokslininkais, kitų muziejų kolegomis.
Muziejaus fondą sudaro daugiau kaip 10 000 eksponatų. Stambiausi – istorijos ir etnografijos bei tautodailės rinkiniai. Gamtos skyriuje pagamintos paukščių iškamšos, įvairūs muliažai.


Šiuo metu lankytojams pristatomos istorijos, etnografijos, gamtos ekspozicijos. Priešistorės laikotarpio ekspozicijoje, įkurtoje viename iš pilies bokštų, be kita ko eksponuojami archeologiniai radiniai iš Vėluikių senkapio, kurį 2006 m. tyrinėjo akademiko, prof. dr. Eugenijaus Jovaišos vadovaujama ekspedicija bei įspūdingiausių garsiojo Dauglaukio kapinyno papuošalų kopijos, taip pat keletas krašte rastų atsitiktinių radinių. Pietiniame bokšte veikia Fotografijos galerija, šiauriniame rengiamos parodos iš muziejaus fondų. Įrengta konferencijų salė. Kilnojamųjų parodų salėje nuolat keičiamos parodos. Muziejus aktyviai bendradarbiauja su krašto tautodailininkais, rengiamos autorinės, rajoninės, regioninės liaudies meno parodos.