TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...Skaudvilės ekspozicijoje susipažinsite su krašto etnografija...
...nusikelsite į gilią skalvių genties senovę...
...turtingame eksponatais gamtos skyriuje susipažinsite su daugybe paukščių, moliuskų, drugelių, žinduolių rūšių...
...dėmesį patrauks etnografiniai baldai ir audiniai...
...pažinsite subtilų baltų meną...
...Griežpelkiuose Jūsų lauks Antano Bagdono tautodailės darbų paroda...
...pamatysite 20 milijonų metų senumo suakmenėjusį medį...
...išmėginsite interaktyvųjį stalą...
...apsilankysite bokštų ekspozicijose...
...apsilankę muziejuje Jūs...
...pirmųjų mūsų eros amžių daiktai nukels į žilą krašto praeitį...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
Tauragės krašto muziejuje...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...pamatysite, kokius įrankius žmonės naudojo buities darbams...

Lankymas:

   I–IV –  9–17 val.

   V–VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. +370 676 87 756, +370 446 51 468

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 639 45 667

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

TIC baneris

LIMIS2

Cepausko baneris

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

Rekomenduojame naudoti naršykles
Firefox arba Chrome:

Firefox-logologo-chrome

Tauragės pilis 360°

Dokumentikos paroda apie 1813–1815 metų karo įvykius Europoje

2012 m. gruodžio 27 d. muziejaus III korpuso parodų salėje atidaryta Kaliningrado istorijos ir meno muziejaus parengta paroda „Tauragės konvencijai 200 metų“, kurioje eksponuojama įvairių Rusijos archyvų autentiška istorinė medžiaga, dokumentai apie 1813–1815 metų karo įvykius Europoje. Parodą pristatė Kaliningrado istorijos ir meno muziejaus direktorius Sergejus Jakimovas, direktoriaus pavaduotoja moksliniam darbui Olga

Ščeglova ir vyresnioji mokslinė bendradarbė Jekaterina Mitina.
Kviečiame apžiūrėti parodą, kuri veiks iki sausio 15 d.

Pristatytas kino režisieriaus Petro Jokubausko filmas „Čia protėvių dvasia“

2012 m. lapkričio 22 d. Tauragės kultūros rūmuose įvyko kino režisieriaus, Lietuvos kino mėgėjų sąjungos nario Petro Jokubausko videofilmo „Čia protėvių dvasia“, skirto Muziejų metams, pristatymas.
Trumpametražis istoriniais faktais pagrįstas meninis-vaidybinis filmas, kuriame atsispindi Tauragės krašto kultūros paveldo lobiai, praėjusios miesto šventės ir kitų renginių akimirkos, reprezentuoja Tauragės krašto muziejų, apie Tauragės krašto piliakalnius įtaigiai pasakoja Kultūros paveldo tarnybos vadovas, įkūnijantis karaliaus išminčių, Edmundas Mažrimas. Filme taip pat vaidina Tauragės moksleivių kūrybos centro mažieji „Pilinukai“ ir jų mokytoja Rasa Didorienė, Kalėdų fėja – Laura Ežerinskytė, piliakalnio žynys – Vidas Narbutas. Filmo kompozitorius – Ramūnas Styra, fotografas – Romualdas Vaitkus, diktorė – Elena Gulbinskienė, teksto korektorė – Viliutė Ružinskaitė, techninis inžinierius – Sigitas Juškys. Tai jau ketvirtasis Petro Jokubausko sukurtas filmas, išleidžiant ir vaizdo plokštelę.
Filmo pristatyme dalyvavo nemažas būrys tauragiškių. Autorių sveikino Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis, Turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Aivaras Betingis, asociacijos „Mažoji scena“ prezidentė Genovaitė Urmonaitė, ilgametis kultūros darbuotojas Jonas Liorančas, kolegos muziejininkai. Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius įteikė padėką už švietėjišką veiklą ir pagarbaus požiūrio į kultūros paveldą ugdymą.
Filmas, kurio tekstai išversti į anglų ir rusų kalbas, gali būti puiki dovana svečiui, suteikianti galimybę plačiau pažinti mūsų krašto praeitį.

Ramunės Palekaitės rankdarbių paroda „Siuvinėti portretai“

2012 m. lapkričio 20 d. muziejuje atidaryta Ramunės Palekaitės rankdarbių paroda „Siuvinėti portretai“. Ramunė Palekaitė gimė 1954-02-08 Pagrynių kaime, Šilutės rajone.
Ji yra Abraomo Kulviečio ir „Varpo“ premijų, „Dobilo“ leidyklos konkursų laureatė. 1998 metais už kultūrinę ir literatūrinę veiklą ji buvo paskatinta Vilniaus banko premija, 2000-siais – Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos valdyba Ramunę pripažino Lietuvos kultūros šviesuole. 2003 metais Lietuvos bibliotekininkų draugijos Tauragės skyrius jai suteikė „Rajono metų bibliotekininkės“ vardą. 2004 metais apdovanota Kultūros ministerijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos „Metų bibliotekininko“ paskatinamąja J. Remeikos premija.
Ramunė siuvinėja žymių žmonių portretus, vėliavas, kuria origami, rengia savo kūrinių parodas. Daug laiko skiria susitikimų klubo „Vakarutė“ veiklai. Sudarinėja šio klubo narių kūrybos almanachus, iliustruoja knygas. Išleistos knygos: „Po diezo ženklu“(1994), „Esu“ (1999), „Sausmedžio šakelė“ (2009).
„Jei kas atimtų vąšelį, pasiimčiau virbalus, o jeigu juos pamesčiau, susirasčiau žirkles ir popieriaus. Kai neliktų popieriaus, bet atridentumėte kelis spalvotų siūlų kamuoliukus, išausčiau savo vaikystės pievą. Jeigu tarp šių užsiėmimų dar turėčiau laiko, pasiimčiau auksinę adatėlę su siūleliu ir skiautele medžiagos – išsiuvinėčiau kažkurio iš jūsų portretą“, – interviu portalui „Delfi“ yra sakiusi Ramunė. Iš pirmo žvilgsnio portretai atrodo tarsi nuotraukos, tačiau pažvelgus įdėmiau matyti, kad veidai išsiuvinėti smulkiu kryželiu įvairių atspalvių siūlais. „Vakarutės“ žmonės (V.Norkevičiūtė, A.Pečkaitienė, R.Černauskienė, D.Genienė), menininkai (V.Kochanskytė, J.Ivanauskaitė, L.Mikalauskas, Maironis, Vydūnas), visi Lietuvos Respublikos prezidentai pavaizduoti nefasadiškai, žmogiškai šiltai, tarsi bandant suprasti jų vidinį pasaulį.
Parodos atidaryme dalyvavo ir autorę sveikino Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Silverijus Statkus, kolegos bibliotekininkai, kultūros darbuotojai, rajono literatai. „Vakarutės“ bendramintės Virginija Norkevičiūtė papasakojo apie Ramunės pomėgius ir kūrybą, Kristina Butlerienė pagrojo gitara. Muziejaus direktorius Petras Jokubauskas padėkojo už muziejui dovanotą siuvinėtą paveikslą „Eičiai“ ir spalvingas kusudamas, kurios ilgai primins lankytojams apie darbščią kūrėją.
Paroda veiks iki gruodžio 12 d. Kviečiame apsilankyti.

Reginos ir Prano Poškų jubiliejinė pynimo iš vytelių ir šiaudų dirbinių paroda

2012 m. spalio 25 d. muziejuje atidaryta Reginos ir Prano Poškų jubiliejinė dailės darbų paroda.
REGINA POŠKIENĖ gimė Tauragėje, mokėsi Tauragės I–ojoje vidurinėje (dabar – M.Mažvydo) mokykloje, baigė Tauragės politechnikumą, įgijo žemės ūkio elektrifikavimo specialybę. Pagal paskyrimą išvažiavo į Kazlų Rūdą, dirbo variklių remonto gamykloje. Į Tauragę grįžo 1975 m., ilgą laiką dirbo skaičiavimo mašinų elementų gamykloje, elektroniniame ceche. 1993 m. mažinant etatus, išėjo iš darbo. Tais pačiais metais pradėjo lankyti pynimo kursus, kuriuos organizavo Invalidų draugija. Jos pirmoji pynimo mokytoja – Birutė Krištopaitienė. Nors kursai vyko tik vieną mėnesį, Reginai to užteko, kad išmoktų pinti iš vytelių. Vėliau Regina ir jos vyras Pranas baigė pynimo kursus Moksleivių kūrybos centre ir gavo kvalifikacijos pažymėjimus. Su antrąja pynimo mokytoja Raimonda Sebeckiene bendradarbiauja iki šiol. Parodose dalyvauja nuo 1994 m. Nuo 2001 m. – Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė. Surengė 7 parodas. Pirmąją autorinę pynimo parodą pristatė 2001 m. „Santakos“ muziejuje, eksponavo savo kūrybą teatrų festivalyje „Kvartetas 2001“, yra nuolatinė muziejuje vykstančių bendrų tautodailės parodų dalyvė. Dalyvauja Kaziuko mugėse, įvairiose šventėse.
PRANAS POŠKA kilęs iš Šilutės r., Natkiškių k. Baigęs mokyklą, tarnavo kariuomenėje. 1977 m. pradėjo dirbti Tauragės keramikos gamykloje. Nuo 1999 m. dirba Tauragės sveikatingumo ir sporto komplekse „Bastilija“. Kartu su žmona Regina pina iš vytelių, kuria paveikslus iš šiaudelių, dalyvauja parodose, šventėse, mugėse.
Regina apie savo šeimos kūrybą rašo: „Pati aš mėgau megzti vąšeliu servetėles, staltieses, sukneles iš lininių siūlų. Paskui susidomėjau šiaudeliais. Vieną kartą per televiziją buvo rodoma laida apie rankdarbius. Pradėjau ant lino klijuoti šiaudelius, dariau servetėles, paskui paveikslėlius. Į šį amatą įtraukiau savo vyrą Praną. Jam labai patiko dirbti su šiaudeliais. Į savo pomėgį dirbti su šiaudeliais įtraukiau ne tik vyrą, bet ir sūnų, o į pynimą iš vytelių – vyrą, marčią Juditą ir anūkę Kristiną.
Regina ir Pranas Poškai ilgą laiką praleidžia ne tik namuose kurdami gaminius, jie dažnai būna gamtoje, renka šiaudus, meldus, vyteles, patys juos apdirba, todėl jų kūryboje gamtos motyvai dažni. Pintuose darbuose autoriai siekia naujų išraiškos formų, derina įvairias technikas.
Abu Poškai kartu su vyresniuoju sūnumi Viktoru yra dalyvavę 1994 m. „Santakos“ muziejaus surengtoje teminėje parodoje „Šiaudų dirbiniai: tradicijos ir naujovės“, 2007 m. surengė parodą savo 55 metų jubiliejaus proga.
Ši paroda savita ne tik tuo, kad autoriai du, vyras ir žmona, kad pristatomi dviejų žanrų (pynimo iš vytelių ir šiaudų dirbinių) kūriniai, bet ir tuo, kad Regina ir Pranas gimę tais pačiais 1952 metais, tą patį rugsėjo mėnesį, Regina rugsėjo 7, o Pranas rugsėjo 20 dieną, taigi, jie atšventė 60–ties metų jubiliejų. Džiugu, kad juos sieja šeimyninė ir kūrybinė darna, o jaunosios atžalos perima tėvų patirtį.
Paroda veiks iki lapkričio 15 d.

Konkursinė liaudies meno paroda „Aukso vainikas“

2012 m. spalio 19 d. Tauragės krašto muziejuje įvyko regioninės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ iškilmingo uždarymo ir laureatų paskelbimo šventė.
Šiųmetinėje parodoje kūrinius pristatė 31 autorius iš Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų bei Pagėgių savivaldybės. Eksponuoti tapybos, grafikos kūriniai, medžio drožiniai, audiniai, mezginiai, margučiai, juvelyrikos dirbiniai, kalvio darbo antkapinių kryžių viršūnės – saulutės.
Parodos uždarymo metu komisija, kurios pirmininkė buvo Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyrio vadovė dr. Teresė Jurkuvienė, nariai – Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyrio vyriausioji specialistė dr. Alė Počiulpaitė, Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos dailės mokytoja ekspertė Vida Karbauskienė, Tauragės rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danutė Naujokienė, muziejaus direktoriaus pavaduotojas Viktoras Kovšovas, atrinko geriausius kūrinius respublikiniam parodos-konkurso turui. Pagrindiniai vertinimo kriterijai – kūrinių meniškumas, techninis atlikimo meistriškumas, kūrinių sąsajos su tradicinės lietuvių liaudies dailės, etnokultūros tradicijomis.
Pirmąsias vietas už vaizduojamosios, taikomosios dailės kūrinius ir kryždirbystę laimėjo šilališkiai Alfonsas Maulius už medžio skulptūrą, Alvydas Pocius už kryždirbystę bei tauragiškė Milana Jaceničienė už audinius. Antrąsias vietas pelnė tapytoja iš Jurbarko Valė Teresė Plienaitienė ir tauragiškis juvelyras Zenonas Radvilas. Trečiosios vietos skirtos jurbarkiškiams Juozui Videikai už medžio drožinius ir Edmundui Štului už kryžių viršūnes – saulutes.
Respublikinis parodos turas vyks tradiciškai 2013 m. sausio 6 d., per Tris Karalius Ukmergėje. Pirmųjų vietų laimėtojai, tarp jų ir tauragiškė Milana Jaceničienė, varžysis dėl „Aukso vainiko“ apdovanojimo ir geriausio liaudies meistro vardo.
Tokios parodos vyksta kasmet. Taigi, liaudies meistrams verta pradėti ruošti penkių kūrinių kolekciją kitų metų konkursui.

Paroda „Tauragės muziejaus lobiai“

2012 m. birželio 8 d. atidaryta respublikinės programos „Muziejų kelias“ paroda TAURAGĖS MUZIEJAUS LOBIAI.
Pristatomi įdomiausi muziejaus eksponatai: reti spaudiniai ir dokumentai, senoji skulptūra, tautodailininkų kūriniai, istorinės nuotraukos, žemėlapiai, ginklai, monetos ir kt.
Paroda veiks visą vasarą. Kviečiame apsilankyti!

Renginys „Muziejų naktis“

2012 m. gegužės 18 d. vyko renginys „Muziejų naktis“, skirtas Tarptautinei muziejų dienai paminėti. Jis prasidėjo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Klaipėdos zonos Tauragės skyriaus pirmininko Zenono Radvilo jubiliejinės kūrybinių darbų parodos atidarymu. Z.Radvilas kuria medžio, metalo, gintaro dirbinius, yra puikiai įsisavinęs filigran techniką, Tauragėje dar žinomas kaip ne kartą tvarkingiausia ir gražiausia respublikoje ir rajone pripažintos sodybos šeimininkas, kurią puoselėja kartu su žmona Aga. Dalyvavo zoninėse, respublikinėse, tuometinėse sąjunginėse ir tarptautinėse parodose, Dainų švenčių programose, ne kartą konkursinėse parodose pelnė laureato vardą. Šiai parodai autorius atrinko tik tuos darbus, kurie atspindi pagrindinius kūrybos etapus. Jubiliatą sveikino Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, Savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, Tauragės seniūnijos seniūnė Danguolė Jatautienė, bendruomenės „Taurų žiburys“ vadovai, tautodailininkai, kultūros darbuotojai, bičiuliai.
Po to vyko mini konferencija „2012–ieji – Muziejų metai“. Pranešimus skaitė muziejaus direktoriaus pavaduotojas Viktoras Kovšovas, Istorijos-etnografijos skyriaus vedėjas Vytautas Mažeika ir Klaipėdos karybos istorijos klubo vadovas Egidijus Kazlauskis.
21 val., muziejaus direktoriui Petrui Jokubauskui ir Savivaldybės merui Pranui Petrošiui pasveikinus ir įteikus padėkas ilgametei kraštotyrininkei, Tauragės garbės pilietei Almai Mizgirienei ir projekto „Muziejų naktis“ vadovui Vytautui Mažeikai, nugriaudėjo iškilmingi senovinės patrankos šūviai už Muziejų metus, už Tauragės konvencijos 200 metų jubiliejų, už Tauragę ir jos žmones.
Akcijai „Padovanok muziejui eksponatą“ meras Pranas Petrošius padovanojo valdžios simbolį lazdą, įsteigtą 1998 m. gegužės 21 d. iškilmingame Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, skirtame Tauragės rajono vėliavai, herbui ir mero valdžios simboliui – lazdai – pašventinti, pirmininkaujant tuometiniam Tauragės rajono savivaldybės merui Petrui Jokubauskui. Ant lazdos išdrožtos Tauragės pirmojo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose ir 490 metų jubiliejaus datos „1507–1997“. Viršutinėje lazdos dalyje pritvirtintos penkios žalvarinės skritulio formos plokštelės, ant kurių išgraviruotos Tauragės rajono savivaldybės merų Klemenso Pauliaus, Petro Jokubausko, Viktoro Kovšovo, Prano Petrošiaus, Roberto Piečios ir Prano Petrošiaus kadencijų pradžios datos. Lazdos viršūnėje pavaizduota karūna ir kryžius – valdžios simboliai. Lazdą sukūrė tauragiškis tautodailininkas Antanas Bagdonas ir padovanojo Tauragės rajono savivaldybės mero institucijai, pašventino tuometinis Tauragės dekanato dekanas kunigas monsinjoras Vincentas Gauronskis.
Kultūros paveldo tarnybos vadovas dailininkas Edmundas Mažrimas įteikė muziejui savo sukurtą grafikos kūrinį, Pranas Dirginčius padovanojo staliaus įrankių.
Šiauriniame bokšte atidaryta bonistikos paroda iš Viktoro Kovšovo kolekcijos, lankytojai pakviesti apžiūrėti gamtos, archeologijos, etnografijos ekspozicijas. Vyko viktorina.
Renginį pagyvino bandonininkų ansamblio „Velnio tuzinas“ grupė, Moksleivių kūrybos centro dainininkės, vadovaujamos mokytojos Gitanos Venckaitienės, Tauragės muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras ir šokėjos (vadovas Tadas Geštautas).
Kviečiame aplankyti muziejų. Zenono Radvilo autorinė paroda veiks iki birželio 1 d.

Tautodailininkės Raimondos Sebeckienės pynimo iš vytelių paroda

2012 m. balandžio 20 d. muziejaus parodų salėje atidaryta tautodailininkės Raimondos Sebeckienės autorinė jubiliejinė pynimo iš vytelių paroda. Autorė pristato įvairios paskirties krepšius, krepšelius, dekoratyvines rozetes, įvairias kompozicijas, suvenyrus, taip pat dėžes skalbiniams dėti ir kitus buities daiktus.
Parodos atidaryme dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės mero patarėja Dijana Varanavičiūtė, Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, Moksleivių kūrybos centro darbuotojai ir moksleiviai, Raimondos tėvelis Tauragės garbės pilietis Romualdas Eičas, sūnus Tauragės „Ugnies choro“ dalyvis Audrius, gausus būrys tautodailininkų. Muziejaus direktoriaus pavaduotojas Viktoras Kovšovas, pristatydamas parodą, įvardijo autorę kaip bene vienintelę Tauragės rajone profesionalią pynėją, įvaldžiusią įvairiausias pynimo technikas, darbui naudojančią savo pačios surinktas ir apdorotas baltas ir žalias vyteles, daugiausiai kuriančią tradicinių formų, natūralių spalvų gaminius. Patogūs, dailūs krepšiai, krepšeliai, dekoratyvinės rozetės iš skaldytų vytelių traukia akį atlikimo kruopštumu ir, žinoma, stebina moters rankų tvirtumu. Raimonda yra ne tik pynėja, bet ir mokytoja. Jau nemažas būrelis jos mokinių pina savarankiškai.
Paroda veiks iki gegužės 12 d.

Tautodailininko Antano Kazlausko medžio drožinių paroda

2012 m. kovo 23 d. atidaryta tautodailininko Antano Kazlausko autorinė jubiliejinė medžio drožinių paroda.
Antanas Kazlauskas gimė 1937-04-04 Tauragėje. 1954 m., baigęs Klaipėdos amatų mokyklą, įgijo staliaus specialybę. Dirbo AB „Tauragės keramika“, Tauragės Martyno Mažvydo vidurinėje mokykloje staliumi. Dabar – pensininkas.
Drožinėti pradėjo būdamas 10 metų, bet vėliau patraukė sportas, futbolas. Drožybai atsidėjo tik grįžęs iš kariuomenės. Tos srities žinių įgijo mokydamasis. Tarnaudamas kariuomenėje, išdrožė šachmatus. Tai buvo bene pirmas viešesnis darbas.
A.Kazlauskas parodose dalyvauja nuo 1970 m. 1973 m. jam buvo suteiktas liaudies meistro vardas. Pirmoji autorinė paroda buvo surengta Tauragėje, liaudies meno klube „Versmė“, 1980 m. A.Kazlauskas dalyvavo įvairiose parodose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Mažeikiuose, Telšiuose, Plungėje, Raseiniuose, Maskvoje, Murmanske, Kaliningrado srityje ir kt.
Kartu su kitais tauragiškiais tautodailininkais A.Kazlauskas kūrė medžio skulptūras Jūros krantinės ansambliui „Pergalė. Darbas. Taika“. Vymerio kalne stovi jo išdrožti „Muzikantai“. Daug A.Kazlausko medžio darbų puošia buvusios AB „Tauragės keramika“ teritoriją, patalpų interjerus. Nemažai drožinių yra už Lietuvos ribų: apie 40 statulėlių Šveicarijoje, pora Suomijoje, po keletą Kanadoje, JAV, Vokietijoje, Italijoje, Rusijoje... Per visą kūrybinę biografiją A.Kazlauskas yra sukūręs daugiau kaip 3400 skulptūrų, kryžių, bareljefų, akmens paminklų, velniukų.
A.Kazlauskas dirba ir su akmeniu. Respublikinėje liaudies meistrų stovykloje Šalčininkų rajone jis iškalė dvi akmenines statulas Eglės žalčių karalienės motyvais, šalia „Tauragės keramikos“ administracijos pastato yra „Fontanas su žalčiukais“, prie Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos stovi akmeninė skulptūra su įrašu „Tauragės I–moji vidurinė mokykla“, pastatyta mokyklos 70–mečio jubiliejui. Minėtos mokyklos vestibiulyje akį džiugina trys iš medžio išdrožtos pelėdos.
A.Kazlauskas aktyviai dalyvauja bendrose tautodailės parodose ir mugėse. Menininko kūrybos šaltiniai yra jo paties fantazija, pasakų herojai, matyti paveikslai, šventųjų atvaizdai, senasis lietuvių liaudies menas. Tematika – ir pasaulietinė, ir sakralinė.
1997-04-17 Tauragės „Santakos“ muziejuje buvo atidaryta A.Kazlausko personalinė medžio drožinių paroda, skirta autoriaus 60–mečiui, o 2004-04-30 – autorinė paroda, skirta Lietuvos stojimo į Europos sąjungą iškilmėms. Jose eksponuoti istorinės, mitologinės, religinės tematikos kūriniai.
Nemažai autoriaus darbų pastatyti Tauragės ir Šilalės rajonų sodybose bei kapinėse: šv. Jono Nepomuko skulptūra – sodyboje netoli Lomių, Šilalės r. Pajūrio kapinėse – antkapinis paminklas su švč. Marijos skulptūra, Didkiemio kapinėse – antkapinis kryžius su koplytėle svainiui, medžio drožėjui Antanui Mikniui, Tauragės senosiose kapinėse – du antkapiniai ornamentuoti kryžiai. Penki meistro daryti kryžiai pastatyti Kryžių kalne.
Kiti A.Kazlausko darbai – 1997 m. Gaurės seniūnijos Milgaudžių kaime – koplytstulpis su šv. Florijono skulptūra, 1999 m. prie Tauragės gaisrinės fasado pritvirtinta šv. Florijono skulptūra, 2000 m. Kauno r. kapinėse pastatytas 7 metrų kryžius žuvusiems partizanams, 2001 m. Mažonų seniūnijos Matiškių kaime atstatytas koplytstulpis su šv. Jono Nepomuko skulptūra, 2003 m. atstatyta koplytėlė su Nukryžiuotoju Šilalės r. Kreivių kaimo senosiose kapinaitėse, tais pačiais metais Mažonų seniūnijoje, Lylavėnų kaime pastatytas koplytstulpis su šv. Jono Nepomuko skulptūra, 2005 m. išdrožta šv. Antano skulptūra atstatomai koplytėlei Šilalės r. bei padaryta koplytėlė Biržų Lauke. 2009 m. parke prie „Bastilijos“ sporto komplekso pastatytos 4 A.Kazlausko skulptūros, dvi – Tauragės vasaros estradoje.
2005 m. Tauragės „Santakos“ muziejuje surengtoje pirmojoje Tauragės apskrities liaudies meistrų darbų konkursinėje parodoje dėl „Aukso vainiko“ nominacijos A.Kazlausko drožiniai pelnė III vietą. A.Kazlauskas kasmet dalyvauja tokio pobūdžio parodose.
Ši paroda, jau penktoji Tauragės krašto muziejuje, sutampa su autoriaus 75-uoju gimtadieniu. Pristatomi ir naujausi, ir retrospektyviniai kūriniai.
Paroda veiks iki balandžio14 d.

Pokalbis su filmų kūrėju Petru Jokubausku Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga

2012 m. kovo 6 d. parodų salėje vyko pokalbis–diskusija „Kas pasiliko už kadro“ su filmų kūrėju Petru Jokubausku, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Lankytojams parodytas videofilmas „Patikėkit – jie buvo“, skirtas Sąjūdžiui atminti.

Muziejaus dalyvavimas tarptautinėje parodoje „Vivattur 2012“

2012 m. kovo 2–3 dienomis Tauragės krašto muziejus dalyvavo tarptautinėje turizmo, sporto ir laisvalaikio parodoje „Vivattur 2012“ Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre. Bendroje Lietuvos muziejų asociacijos ekspozicijoje, kartu su kitais 12 Lietuvos muziejų, pristatyti leidiniai apie Tauragės kraštą, parodyta video medžiaga apie muziejaus ekspozicijas ir veiklą, kurią parengė direktorius Petras Jokubauskas, panaudotos Gamtos-fotografijos skyriaus vedėjo Romualdo Vaitkaus fotografijos. Veikė viktorina, kurioje buvo pateikti klausimai ir apie Tauragę. Muziejaus prisistatymas sulaukė lankytojų susidomėjimo ir buvo naudingas populiarinant muziejų ir Tauragės kraštą.

Kristinos Butlerienės retrospektyvinės grafikos paroda „25 sapnai“

2012 m. vasario 13 d. atidaryta Kristinos Butlerienės (Eičiai, Tauragės r.) autorinė paroda „25 sapnai“. Tai 25 grafikos darbai, atlikti pieštuku, plunksna, lino raižyba. K.Butlerienė gimė Kaune, mokėsi Kauno Juozo Naujalio meno mokykloje (dabar Kauno dailės gimnazija), tačiau savo gyvenimą susiejo su gamta. Septyniolika metų ji su šeima darbuojasi Viešvilės valstybiniame rezervate ir kuria. Tai pirmoji autorės paroda Tauragės krašto muziejuje, kurią paįvairina jos vyro Algio fotografijos bei dukters Aistės meniniai odos dirbiniai.

Susitikimas su Eugenijumi Šalčiu ir jo 60-mečiui skirtos parodos atidarymas

2012 m. sausio 19 d. parodų salėje įvyko susitikimas su ilgamečiu kultūros ir meno darbuotoju Eugenijumi Šalčiu ir jo 60-mečiui skirtos parodos atidarymas. Eugenijus Šaltis – Tauragės kultūros centro Kultūros paveldo tarnybos vyriausiasis specialistas, pedagogas, žurnalistas, buvęs Kultūros skyriaus ir Tauragės apskrities viršininko administracijos Socialinių reikalų, švietimo ir kultūros departamento Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas, Tauragės apskrities dainų švenčių iniciatorius, daugelio renginių organizatorius ir vedėjas, dainų ir šokių ansamblio „Jūra“, kamerinio choro „Opus“ dalyvis, bibliofilas, eilių ir melodijų autorius. E.Šalčio 60-mečiui skirtoje parodoje eksponuojamos knygos su žymių žmonių autografais, kelionių, kultūros ir sporto renginių suvenyrai ir atributika, padėkos už nuoširdų darbą byloja apie šio iš Vaiguvos (Kelmės r.) kilusio žmogaus nuopelnus Tauragės kraštui. Susitikime dalyvavo Vyriausybės atstovė Tauragės apskričiai Irena Ričkuvienė, Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Silverijus Statkus, Jovarų pagrindinės mokyklos direktorius Algimantas Kaminskis, jubiliato bendradarbiai, draugai. Muziejaus direktorius Petras Jokubauskas surinko ir pademonstravo vaizdo medžiagą apie E. Šalčio meninę veiklą.