TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...išmėginsite interaktyvųjį stalą...
...Griežpelkiuose Jūsų lauks Antano Bagdono tautodailės darbų paroda...
...apsilankę muziejuje Jūs...
...turtingame eksponatais gamtos skyriuje susipažinsite su daugybe paukščių, moliuskų, drugelių, žinduolių rūšių...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...nusikelsite į gilią skalvių genties senovę...
...dėmesį patrauks etnografiniai baldai ir audiniai...
...pažinsite subtilų baltų meną...
...pamatysite 20 milijonų metų senumo suakmenėjusį medį...
...apsilankysite bokštų ekspozicijose...
Tauragės krašto muziejuje...
...pamatysite, kokius įrankius žmonės naudojo buities darbams...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
...pirmųjų mūsų eros amžių daiktai nukels į žilą krašto praeitį...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...Skaudvilės ekspozicijoje susipažinsite su krašto etnografija...

Lankymas:

   I–IV –  9–17 val.

   V–VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. +370 676 87 756, +370 446 51 468

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 639 45 667

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

TIC baneris

LIMIS2

Cepausko baneris

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

Rekomenduojame naudoti naršykles
Firefox arba Chrome:

Firefox-logologo-chrome

Tauragės pilis 360°

Susitikimas su kraštotyrininke Alma Mizgiriene

2011 m. gruodžio 21 d. įvyko susitikimas ir pokalbis apie Tauragės pilį su muziejininke, kraštotyrininke, Tauragės garbės piliete Alma Mizgiriene. Pristatyta fotografijų ir dokumentikos paroda iš jos asmeninio archyvo, supažindinanti su Tauragės gimnazijos, aukštesniosios komercijos mokyklos, politechnikumo, veikusių Tauragės pilyje, istorija. Atspindėta 1964 – 1987 m. Tauragės rajono kraštotyros veikla, kurioje A.Mizgirienė aktyviai

dalyvavo. Ji įkūrė ir puoselėjo politechnikumo muziejų, organizavo Tauragės mokytojų seminarijos buvusių auklėtinių susitikimus, rinko atsiminimus, susirašinėjo su kraštiečiais. A.Mizgirienė publikavo daug straipsnių rajono ir respublikos spaudoje. Susitikime dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Silverijus Statkus, buvęs ilgametis politechnikumo direktorius Stanislovas Kušleika, Tauragės rajono kraštotyros veteranai Eufruzina Davidonienė, Bronislovas Jagminas, mokytojai, kultūros darbuotojai. Alma Mizgirienė prisiminė savo gyvenimą ir darbą pilyje, politechnikume, padėkojo bendradarbiams ir bendraminčiams už paramą ir supratimą. Susitikimo ir parodos rengėjas muziejaus direktoriaus pavaduotojas Viktoras Kovšovas ragino senąją kraštotyrininkų kartą susitelkti bendram darbui renkant eksponatus ir atsiminimus dar neparašytai Tauragės politechnikumo istorijai.

Kalėdinė pynimo iš vytelių paroda

2011 m. lapkričio 25 d. atidaryta Kalėdų eglučių, žaisliukų, papuošalų, suvenyrų, pintų iš žalių ir baltų vytelių, paroda. Autorės – Judita Kanitauskienė ir Jana Urbonienė, jau keleri metai iš nežievintų vytelių pinančios lauko ir vidaus interjero detales. Tai populiari naujovė, sulaukianti didelio lankytojų susidomėjimo. Paroda veiks dvi savaites.

Paroda „Paslėpti lobiai“

2011 m. lapkričio 8 d. atidaryta Tauragės jaunųjų fotografų ir menininkų paroda „Paslėpti lobiai“. Tai baigiamasis renginys „Europos paveldo dienų“ projekto „Paslėpti lobiai. Sieninė tapyba“, kurį vykdė Kultūros paveldo tarnyba (vadovas Edmundas Mažrimas) kartu su Moksleivių kūrybos centro jaunimu, lankančiu dailės klases ir fotostudiją „Kadras“. Mokiniai su savo mokytojais dalyvavo pleneruose, fotografavo, fiksavo išvykose prie Fišerio koplyčios, Oplankio dvaro, Visbarų koplyčios, kapinių. Jų darbo rezultatai matyti parodos fotografijose ir dailės darbuose.
Paroda veiks iki lapkričio 21 d.

Konkursinė liaudies meno paroda

2011 m. spalio 21 d. Tauragės krašto muziejuje įvyko regioninės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ iškilmingas uždarymas ir laureatų paskelbimas. Kūrinius konkursui pateikė 29 liaudies meistrai iš Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajonų ir Pagėgių savivaldybės. Komisija, kurią sudarė Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyrio vadovė Teresė Jurkuvienė, vyriausioji specialistė Alė Počiulpaitė ir Tauragės rajono dailės žinovai, įvertino darbus ir paskelbė geriausių kūrinių autorius. I-osios vietos skirtos: liaudies vaizdinės dailės srityje Antanui Martinaičiui iš Jurbarko už medžio drožinius, liaudies taikomosios dailės srityje tauragiškiui Mindaugui Turolevičiui už keramikos darbus, kryždirbystės srityje Klemensui Lovčikui iš Šilalės rajono už koplytstulpius. Šių trijų autorių kūriniai bus pristatyti respublikiniam konkurso turui, kuris gruodžio pabaigoje – sausio pradžioje vyks Jurbarke. Finansavimas parodai skirtas iš Tauragės rajono savivaldybės Kultūros renginių rėmimo programos lėšų.