TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

...pamatysite 20 milijonų metų senumo suakmenėjusį medį...
...apsilankysite bokštų ekspozicijose...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...nusikelsite į gilią skalvių genties senovę...
...pirmųjų mūsų eros amžių daiktai nukels į žilą krašto praeitį...
...turtingame eksponatais gamtos skyriuje susipažinsite su daugybe paukščių, moliuskų, drugelių, žinduolių rūšių...
...Skaudvilės ekspozicijoje susipažinsite su krašto etnografija...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
Tauragės krašto muziejuje...
...išmėginsite interaktyvųjį stalą...
...pažinsite subtilų baltų meną...
...Griežpelkiuose Jūsų lauks Antano Bagdono tautodailės darbų paroda...
...apsilankę muziejuje Jūs...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...
...dėmesį patrauks etnografiniai baldai ir audiniai...
...pamatysite, kokius įrankius žmonės naudojo buities darbams...

Lankymas:

   I–IV –  9–18 val.

    V  916.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 676 87 756, +370 616 38 836

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

Tauragės pilis 360°

20181220-IMG 1072Gruodžio 20 d., Tauragės pilyje, centrinio pastato rūsyje, atvertos menės. Tai didelio ir intensyvaus darbo rezultatas. Pirmiausia vyko konceptualūs apsisprendimai, kuriuos lėmė ir realūs poreikiai. Pilies centrinio pastato funkcija istoriškai buvo muitinė. Atsisakyta minties atkurti tiesiogiai su muitine susijusias sąsajas. Po ilgų diskusijų palaipsniui išsirutuliojo mintis atkurti naują – kultūrinių mainų, naujų potyrių ir įvairiausių kultūrinių renginių „muitinę“.

 Kita esminė prielaida, lėmusi sprendimus, buvo poreikis Tauragės bendruomenei turėti reprezentacines patalpas. Deja, Tauragė, griauta karų, deginta gaisrų, beveik neturi senamiesčio. Tauragės pilis yra lyg miesto vizitinė kortelė, lemianti miesto ir savivaldybės įvaizdį. Buvo sumanyta dalį patalpų pritaikyti reprezentacinei funkcijai, atspindint miesto kūrimosi pradžią. Taip kilo mintis nutapyti pirmųjų Tauragės dvaro valdytojų Kontautų ir Bartoševičių herbus, kurią įgyvendino dailininkas Algirdas Remeikis. Patalpų dalys sąlyginai vadinamos: „Kultūrinių derybų salė“ ir ekspozicija „Gyvenimas prie sienos“, „Deklaracijų menė“, „Diplomatijos salė“. Pasirinkti baldai ir interjeras ampyro stiliaus, kuris buvo populiarus XIX a. pradžios ir vidurio Europoje.
Kitos patalpos su garso ir vaizdo įranga, belaidžiu internetu pritaikytos edukacijoms, parodoms. Įrengta virtuali ekspozicija „Pilies paslapčių tunelis“, kuriame galima patirti įspūdingą kelionę požemiu po Tauragės žymiausias vietas arba rasti save ar pažįstamus žmones, vaizdus daugiau kaip tūkstančio negatyvų fototekoje.
Pirmoji atidaryta pilies menėse Lietuvos archyvų paroda „Lietuvos šimtmečio puslapiai“, kurią pristatė Klaipėdos regioninio valstybės archyvo Tauragės filialo vedėja Raimonda Veisienė.
Tauragės pilies menių atidarymą vedė aktorė Virginija Kochanskytė, atskleidusi daugybę esamų ir galimų sąsajų su siena kaip valstybės riba (mes gyvename nuo seno prie sienos), su žmonių ryšiais, jausmais. Šventinę nuotaiką kūrė dainininkės Editos Leitaitės ir pianistės Beatos Vingraitės atlikti kūriniai.
Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Tauragės rajono savivaldybės lėšomis finansuotą projektą „Pastatų komplekso, vadinamo Tauragės pilimi, rūsio paprastojo remonto projektas, kompleksinis atnaujinimas (kultūros paveldo savybių išsaugojimas ir pritaikymas bendruomeniniams poreikiams)“ koordinavo Tauragės rajono savivaldybės plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Gaižauskienė ir statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis.