TAURAGĖS KRAŠTO MUZIEJUS

Tauragės krašto muziejuje...
...Gamtos ekspozicija...
...Skaudvilėje persikelsite į tarpukarį...
...vienintelis toks šalyje apvalus filmukas apie Tauragę...
...Prezidento g. 38 išvysite partizanų bunkerį...
...Amžių bokšte pasinersite į praeities pasaulėžiūrą...
...Etnografijos ekspozicija...
...Gamtos ekspozicija...
...Etnografijos ekspozicija...
...susipažinsite su turtinga pilies istorija...
...Istorijos ekspozicija...
...NKVD būstinėje išgyvensite tremčių ir rezistencijos netektis bei ryžtą...

Lankymas:

   II–IV –  9–18 val.

    V  916.45 val.

   VI – 10–16 val.


Dariaus ir Girėno g. 5, LT-72215

Tel. ekskursijoms: +370 676 87 756

Tremtinių ir politinių kalinių kančių namai:

+370 676 87 756, +370 616 38 836

Skaudvilės krašto muziejus:

+370 602 67 886

El. p. info@tauragesmuziejus.lt

Biudžetinė įstaiga, 302477081

Duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.

TIC baneris

Karsuvos ziedas baneris

LIMIS2

Senos Taurages foto baneris

Cepausko baneris

ES

MuziejuLobiai

europena jpg

Kult pav skaitm logo

Istorinio zemelapio baneris

Tauru parkas

Remejai

WeLoveLithuania

Tauragės pilis 360°

PilenaiSekmadienį Skaudvilės kultūros namuose vyko iškilmingas, daug žmonių sutraukęs minėjimas, skirtas Gedimino 700-osioms valdymo pradžios metinėms ir Pilėnų žūties 680-osioms metinėms atminti. Renginio metu Vilniuje gyvenantis kraštietis Antanas Čepauskas pristatė savo darbų seriją „Karšuvos poringė“, kuri šiuolaikiškai vaizduoja kraštą alinusias kovas dėl laisvės. Renginio sumanytojas skaudviliškis, Druskininkų verslininkas Antanas Gedvilas, kuris 2015 m. su anūke vaikščiodamas prie Ivangėnų piliakalnio, rado tris gyvūnų kaulus. Vėliau paaiškėjo, kad tai seni arklio kaulai. Laboratorijoje A. Gedvilo lėšomis radiokarbono metodu nustatytas apytikslis arklio kaulų amžius (XIV a. – XV a.). Krašto patriotas įsitikinęs, jog tai būtent pilies gynėjų laikytų gyvulių kaulai. Kad ir kaip ten bebūtų, datavimas radiokarbono metodu yra brangus. Lietuvos archeologijai retai ryžtasi taip datuoti gyvūnų kaulus, todėl iškilmingai Tauragės krašto muziejui perduoti trys jų vienetai (kartu su radiokarbono datavimo lentelėmis ir radimo vieta) yra vertingas gamtinis eksponatas. Nuo šiol jį bus galima išvysti Skaudvilės krašto muziejuje.


Kaip vėliau pasakojo istorikas dr. Tomas Baranauskas, Pilėnų žūties vieta iki šiol nėra aiški. Kronininkas Vygandas Marburgietis rašo apie 1336 m. vasario 25 d. Pilėnų šturmą, kurio metu pilies gynėjai, matydami, kad nepavyks apsiginti nuo kryžiuočių, nutarė nusižudyti. Žuvo ir pats pilį gynęs kunigaikštis Margiris. Tiesa, Marburgiečio kronika neišliko, apie šią istoriją žinome tik iš vėlesnių nuorašų. Šiandieniniai mokslininkai vieningai sutaria, kad vieta buvusi kažkur Žemaitijoje. Ar tai galėjo būti įspūdingas Ivangėnų archeologinis kompleksas? Kol kas galime tik spėlioti, kadangi archeologiniai tyrimai čia niekada nevykdyti, o materialių įrodymų kol kas neturime.
Renginio metu kalbėjo svečiai iš Ukrainos, buvusio didelio Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės miesto Lucko, kuriame ir šiandien tebestovi įspūdinga lietuvių kunigaikščių statyta pilis. Žodį tarė Tauragės, Jurbarko, Šilalės merai, Seimo narys Darius Petrošius, kiti garbūs asmenys. Visi jie vieningai džiaugėsi atgimstančia krašto istorija ir Antano Gedvilo nuveiktais darbais. Legenda tai, ar tikrovė – ši istorija giliai įstrigusi tautos širdyje.
Ceremoniją užbaigė vyrų choro „Varpas“ pasirodymas. Po renginio ant Ivangėnų piliakalnio uždegtas laužas.

Archeologas
Darius Kiniulis